Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola

Triatlonová elita se utká v T100 ve Městě lvů, Singapuru. Na startu bude i Radka Vodičková-Kahlefeldt

Sdílet

Město lvů Singapur a jeho Marina Bay s pekelnými podmínkami 40stupňového vedra a 100procentní vlhkosti se stane o víkendu dějištěm druhé letošní bitvy triatlonistů T100. V sobotu (13. 4.) ženy, v neděli muži, sledujte vždy dopoledne na Eurosportu.

Tahle série T100 má nejvyšší ambice a touží „redefinovat triatlon,“ jak hlásá v promo materiálech. Nejen proto, že se v osmi závodech, které všechny komplet Eurosport vysílá, jede o zde nevídaných 7 milionů dolarů. Ve jménu marketinkově atraktivní stovky přináší lehce upravené „střední“ triatlony s 2 km plavání – 80 km na kole – 18 km běhu (oblíbený halfironman má 1,9-90-21), obsazené vždy 20+20 top závodníky. „Najdete tu opravdu nejzajímavější pole, protože se tu mohou potkat nejlepší z olympijských tratí i z Ironmana,“ potvrzuje Lucy Charles-Barclayová, jedna z hlavních kandidátek na konečné prvenství.

T100 navazuje na PTO Series, která v uplynulých čtyřech letech vytyčila směr, a spolu se sprinterskou Superligou se stala výraznou konkurencí pro seriál mistrovství světa ITU Mezinárodní triatlonové federace. Na druhou stranu však triatlonovou hierarchii respektuje. Účastníci olympiády v Paříži mají „povoleno“ na T100 do celkového pořadí o jeden start méně, tedy 3+ finále. Všechny podniky T100 doplňuje bohatý závodní program pro veřejnost.

První letošní podnik se jel před měsícem na proslulém automobilovém závodišti Homestead v Miami. Triumf slavil dánský držák Magnus Ditlev (3:09:08), famózním během se Sam Long dotáhl z posledního místa po plavání na druhé v cíli! A také až neuvěřitelně odešel z druhé části běhu bývalý dvojnásobný olympijský vítěz Alistair Brownlee. Mezi ženami skoro senzačně už za tmy zvítězila India Leeová (3:27:12), jedna z šesti Britek na startu.

Co můžeme čekat v Singapuru? Jistojistě tu nebude norský superšampion Kristian Blummenfelt, který loni vyhrál jen dva dny po startu (a přeletu přes půl zeměkoule) na předolympijském testu v Paříži. Nejlepší z Miami doplní už 41letá španělská legenda Javier Gomez, pětinásobný mistr světa na olympijské trati, později i dvojnásobný mistr světa na střední trati. Po zimní pauze, zklidnění a hledání vnitřní síly se vrací Ashleigh Gentleová, světová dvojka, která tu obhajuje vítězství. Naopak další ženská hvězda Anne Haugová stále chybí.

Při současném stavu českého triatlonu, který drží nad vodou jen hrstka solitérů a pak heroické nadšení hobíků, potěší účast Radky Vodičkové-Kahlefeldt. Sice má ve startovní listině uvedenu manželovu australskou vlajku, ale věřme, že to je jen chybka… Tahle 39letá dáma přece vyšla z Jablonce nad Nisou a běhu na lyžích. Vyhrála už tři Ironmany, loni byla na Havaji 19. a stále umí závodit s elitou. Před pěti lety už 11 týdnů po narození dcery Ruby vyhrála střeďák na Filipínách. Českou stopu doplňuje také účast aplikace Rouvy, která připravila simulace tratí na domácí trenažéry. Následující třetí závod T100 se jede 8. a 9. června v San Francisku při proslulém tradičním podniku Útěk z Alcatrazu.

foto: T100

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *