Klikněte pro hledání

Kola

Prague Bike Fest na Výstavišti bude dvoudenní. Poslední víkend v dubnu

Sdílet

Festival s veletrhem a zážitkem. Jarní otvírák. Takový chce být podle programových organizátorů, Patrika Brhela a Teodora Kováče, ano, známého všestranného profíka bikera, druhý Prague Bike Fest. Opět na pražském Výstavišti (převážně) pod širým nebem. Teď už po celý víkend 27.-28. dubna 2024.

Hlavním tahákem bude jako loni parádní exhibice na big airu s nafukovacím dopadem, k tomu se představí i biketrail, flatland a další freestylové disciplíny, také ve workshopech. Přibyde závod pro veřejnost, žádné drsné honění, ale spíše „festivalový“ formát. Rozsáhlý prostor pro testování kol všeho druhu, snad kromě sjezdařských speciálů, na něž tady jednoduše nenajdete podmínky (i když kopeček nad Šlechtovou restaurací… ☺)

„Budeme měřit čas na testovacím okruhu, abyste dokázali sami poznat, že lepší kolo zkrátka líp jede. A taky měli motivaci vyzkoušet jich víc,“ prozrazují. Také se chystá společenská social ride – vyjížďka, nejrůznější dětské soutěže. K tomu přednášky a rozhovory s inspirativními osobnostmi na pódiu. A prezentace cyklistických značek ve stáncích i rozšířených prostorách dalších dvou opravených Křižíkových pavilonů, tedy pod střechou.

„Chceme propojit celou cyklistickou kulturu. Oslovit závoďáky, lidi, co jezdí na kole do práce, ale i rodiče s dětmi. A zaujmout je zajímavým programem po celý víkend“ říkají oba. Loni stihli připravit premiérový projekt za tři měsíce. Teď mají více zkušeností, času i elánu. Stále výborné místo se zázemím téměř v centru metropole, ale s dotekem přírody v areálu Výstaviště  i za jeho plotem ve Stromovce nebo na břehu Vltavy. Přijet můžete rovnou i na svém kole, k dispozici bude hlídané depo.

Letitý veletrh For bikes v Letňanech má pro příští rok termín 22. – 24. 3., nadšený milec cyklistického životního stylu tak může plynule navázat a v úvodu sezony rozšířit své zážitkové spektrum. Letos bylo s jarní slunečnou sobotou na Prague Bike Festu na Výstavišti podle ankety 95% vystavovatelů spokojených, přišlo na tři tisíce návštěvníků.

foto: Prague Bike Fest

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *