Klikněte pro hledání

Běhy

Pro Žaludskou osmu drží trumfy chodec. Zase vyhrál Gdula

Sdílet

Přes tři stovky běžců si i přes relativní nepřízeň počasí našlo v sobotu cestu na hřiště U letadýlek na letišti na jižním okraji Prahy, kde se odehrál již tradiční závod Král Točné – Žaludská osma.

Závodilo se ve všech věkových kategoriích – od těch nejmenších (7 závodníků a závodnic bylo narozeno v roce 2021) až po zasloužilé masters, na dětském hřišti i v lese, na tratích od 130 metrů po 7,5 kilometru, na všech výkonnostních úrovních od hobíků po reprezentanty a olympioniky ve všech možných sportovních disciplínách, ale hlavně… S vypětím všech sil a (alespoň většinou) s radostí.

Trať dospělých nakonec na tradičních 8 km vinou neschůdných polomů nedosáhla, ale i o pět set metrů kratší porce dala všem 130 běžkyním a běžcům zabrat. Titul královny obhájila domácí Petra Kotlíková, krále pak Lukáš Gdula. „Skvělé rozběhání před Velkou Kunratickou“, usmíval se v cíli vítěz, který opět poslal na trať i tátu. V neděli pak dokázal zaběhnout za 13:27,9, což stačilo českému účastníkovi vrcholných světových akcí v chůzi na 17. místo… Dařilo se opět (dnes již vysloužilému) kanoistickému olympionikovi Filipu Dvořákovi, který dokázal utéct i aktuálnímu reprezentantu v kanoistickém maratonu Filipu Jahodovi i ostatním „vrcholáčům“, ať už z Dukly, USK nebo Sparty.

Mezi mládežnickými kategoriemi vládli orientační běžci z Roztok i z Kotlářky, kanoisti z KVS, Modřan i Zbraslavi, nebo běžci na lyžích ze Slovanu Zdravotník.

Poděkování patří Praze 12, letišti Točná, společnostem Piatnik a Regulus, cidrerii Kliment, všem pořadatelům (ať už z KVS nebo Slovanu Praha Zdravotník) a všem závodníkům,  kteří přišli na svatého Martina moknout na Točnou. Těšíme se opět na shledanou v listopadu 2024!

 Výsledky těch nejmenších naleznete (stejně jako kompletní fotogalerii) na facebooku Dusmen Grand Prix, ostatní kategorie pak na https://tech.orgsu.com/Site/SG/3.

Reportáž z loňska je zde.

Text: Pavel Mráz, foto: Martin Kolanda

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *