Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Korutanský ledovec Mölltal zahajuje sezonu

Sdílet

Se začátkem studeného období přicházejí očekávané okamžiky pro milovníky zimních sportů. Začíná chumelit, rozjíždějí se skiareály. V rakouských Korutanech, na slunečné straně Alp, zahajuje zimní sezona. Jako první otevírá už v neděli 5. listopadu ledovcové středisko Mölltaler Gletscher.

Jeho horní stanice lanovky se nachází ve výšce 3 122 m.n.m. Tato poloha garantuje nejen jedinečný výhled na nejvyšší horu Rakouska magický Grossglockner a okolní třítisícovky, ale i optimální sněhové podmínky od listopadu až do počátku května. Navíc jeho majitelem je stejná společnost jako u skiareálů ve Špindlerově Mlýně nebo na Ještědu, takže tu můžete využít i společnou permici Chytrou sezónku.

Další korutanské openingy jsou plánovány na počátek prosince – Gerlitzen Alpe 1. prosince, Katschberg a Turracher Höhe 2. prosince, Nassfeld a Bad Kleinkirchheim 7. prosince. Přehledná mapa otevřených středisek s aktuálním provozem lanovek je na webu zde.

V Korutanech najdete 23 lyžařských středisek. Největší z nich – Nassfeld – obzvláště oblíbený u českých turistů, se pyšní nejen svými perfektně upravenými svahy, ale také zajímavými nabídkami pro rodiny. Bad Kleinkirchheim, známý svými termálními prameny, nabízí dokonalou kombinaci wellnessu a zimních sportů. Po dni stráveném na svazích mohou návštěvníci relaxovat ve wellness centrech a termálních lázních.

Na Turracher Höhe vám komorník nabídne skleničku Prosecca přímo na sjezdovce a poradí, kde jsou nejlepší terény. Na Katschbergu si vaše děti zalyžují na dětských sjezdovkách s komiksovými postavičkami. Do střediska Gerlitzen Alpe dojedete vlakem ze všech nádraží v Korutanech zdarma.

V korutanských lyžařských areálech je platný jeden skipas – Topski. Paralelně k němu jsou k dispozici i regionální skipasy s mnoha atraktivními službami v ceně a velmi oblíbenými ski for free nabídkami. Přehled bonusových nabídek, např. dětský skipas za 1 euro v Bad Kleinkirchheimu nebo ski for free ve středisku Klippitz, Weissbriach a Weissensee, 4=3 v Nassfeldu a další informace najdete na těchto stránkách.

Původní reportáž z Nassfeldu je tady.

Fotografie: Mölltaler Gletscher

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *