Klikněte pro hledání

Kola

Vzhůru do Saalbachu na Světové hry horských kol

Sdílet

Saalbach/Hinterglemm je Home of Lässig, tedy domovem zážitků, jak praví jeho slogan. Také jednou z metropolí alpského lyžování, vždyť se tu chystají na mistrovství světa 2025. Ale také (společně s propojeným Leogangem) rájem bikerů všeho druhu – konají se tu vrcholné závody i festivaly, však jsme o nich už vícekrát psali. Teď se chystají na druhý zářijový víkend (8.-10. 9.) už 24. World Games of Mountainbiking, věnované vytrvalcům.

Letošní ročník Světových her horských kol nabídne opět čtyři maratonské tratě – 21 km (s převýšením 764 m), 42 km (1980 m), 58 km (2974 m) a hlavní 80 km (3788 m!!!). Rozhodnout se vyrazit na tu delší můžete po hromadném startu vždy ještě přímo na trati během závodu při odbočce. Na druhou stranu vás může časový limit poslat na tu kratší. Okruhy jsou natočeny ve stráních Pinzgauer Grasberge ve výšce mezi 1000 a 2100 metry, jejich konečná podoba bude zvřejněna až pár dní před startem, neboť se na nich stále jezdí. Také letos se hodnotí muži a ženy hendikepově.

Podruhé se pojede také e-MTB kategorie 33 km (1450 m), která startuje 15 minut před ostatními. V neděli pak jedou i děti do 13 let šest kategorií na různých okruzích dole v Hinterglemmu. Očekává se více než tisícovka účastníků, kteří mají kromě závodu k dispozici veškerý servis, ale hlavě více než 90 km nádherných trailů a 9 lanovek na 7 kopcích. Pro diváky platí v den závodu speciální ceny (16 eur, držitelé místní Joker card úplně zdarma), aby mohli fandit i na Schattbergu nebo Zwölferkogelu.

„Chceme také podpořit charitu, jeden z našich partnerů věnuje jedno euro za ujetý kilometr sdružení Debra Austria a pomoc malým dětem. Sdružení Biking 4 Butterfly Children věnovalo z našich World Games už přes deset tisíc eur,“ říká Lena Wimmerová, PR a media manažerka turistické centrály Saalbach/Hinterglemm.

Startovné činí 55 eur včetně trička i večeře. Přihlášky k závodům najdete na www.saalbach.com/worldgames.

O nabídce bikových tratích najdete reportáž zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *