Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Prima cup chystá Sahara Race s lávkou přes pískový lom Marokánka u Hradce Králové

Sdílet

Seriál závodů horských kol Prima Cup se přesouvá do druhé půlky letošního programu a chystá se hned několik skvělých letních závodů. Tím nejbližším je Segafredo Sahara Race, který se uskuteční v pískovém lomu Marokánka u Hradce Králové první srpnovou sobotu 5. srpna.

Tenhle závod není jen o cyklistice, ale i o bohatém využití místního pískového lomu v malšovickém lese. Ten je z části zatopen a účastníci se zde mohou zchladit nebo zrelaxovat. Kromě závodního programu bude možné u písníku od pátku do soboty kempovat a užít si tak naplno příjemné prostředí. Přes vodní hladinu je navíc ojediněle pro závod postavena 110metrová lávka, ta láká jak závodníky, tak významné divácké zastoupení. Pískový lom přivítá sportovce všech věkových kategorií již pošesté v řadě.

Program započne již v pátek večer nočními cyklistickými a běžeckými závody. Bezpochyby je zpestří přejezd osvětlené lávky, jež tradičně láká desítky přihlížejících. Obávaného pádu do vody se však účastníci nemusí bát, jelikož podél lávky budou asistovat proškolení potápěči.

Sobotní den zahájí dětské závody. Ti nejrychlejší se mohou těšit na ceny z hračkářství Pompo včetně tomboly pro všechny zúčastněné. Poté přijdou na řadu závody s individuálními starty na nedalekých trailech na okruhu dlouhém 5 kilometrů. Traily prošly významnou obměnou a trasa vede lesem podél potoka, přes dřevěné lávky, písečné a štěrkové úseky, uměle vytvořené překážky, klopénky, hravé sjezdy a výjezdy. Odpolední program zakončí vytrvalostní závod na 20 kilometrů. Ten povede po hradeckých lesích a blízkém okolí Marokánky. Účastnit se ho mohou rodiny s dětmi a široká veřejnost, která bude moci v závěru vyzkoušet přejezd lávky.

Chybět nebude ani tombola s hlavní cenou dárkovým poukazem na ubytování na 1 noc pro dvě osoby se snídaní ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Dvorana v Karlových Varech. Další cenou je kávovar Segafredo Espresso 1 včetně kapslí, ochranný vak mBag značky Montone a cyklocomputer s chytrými hodinkami iGet. 

Informace o závodě včetně registrací na jednotlivé závody naleznete na stránce závodu.

Reportáž z Prima Cupu ve Stolových horách zde.

text: Filip Švestka, foto: Ondřej Littera

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *