Klikněte pro hledání

Kola

Šampion Kulhavý představuje svůj nový tým z Čeladné

Sdílet

Působení Jaroslava Kulhavého ve vrcholovém sportu letos dostalo úplně nový rozměr. Poté, co se rozhodl přijmout novou výzvu v podobě účasti v závodech světového poháru v terénním triatlonu Xterra, přichází legenda světového MTB s další novinkou. Tou je založení vlastního týmu Ostra/Multicraft Čeladná, ve kterém bude zároveň sám působit.

V novém týmu mu bude sekundovat šest závodníků z mládežnických kategorií (Ondřek Polášek,…) a několik hobíků (Petr Swaczyna, Martin Kubala,…). Roli realizačního týmu bude plnit několik rodičů a zkušenějších cyklistů, pro které je spojení se jménem olympijského vítěze z Londýna srdeční záležitostí. „Byl jsem rozhodnutý, že v cyklistice zůstanu i po konci profesionální kariéry. Po dlouhodobém naléhání přátel z blízkého okolí jsem se rozhodl za podpory obce Čeladná založit nový tým, ve kterém by našli podporu zejména mladí jezdci se zaměřením na horskou a silniční cyklistiku.”

Cíle pro letošní sezonu vidí následovně: „V letošním roce chceme absolvovat co nejvíce závodů na silnici i v terénu, přičemž prioritou budou podniky českého a slovenského poháru a soutěže konané v moravskoslezském regionu. Hlavním cílem nejsou ani tak výsledky, jako snaha o dosažení optimálního chodu týmu a vytvoření profesionálních podmínek mladým cyklistům pro jejich další rozvoj.”

Manažer týmu Jaromír Pytel pak ještě doplnil: „V budoucnu bychom se samozřejmě chtěli pohybovat v popředí výsledkových listin zejména v mládežnických soutěžích a nevylučujeme ani angažmá některého z talentovaných jezdců z jiného týmu. Primární zaměření by se však mělo týkat výchovy vlastních svěřenců a vytvoření pomyslného odrazového můstku do světa opravdové cyklistiky. Jako silný motivační faktor určitě budou fungovat společné tréninky s Jardou Kulhavým, od kterého mohou mladí čerpat zkušenosti a informace, které jsou pro většinu ostatních nedosažitelné.”

Jaroslava Kulhavý cycling team, který olympijský vítěz založil na podporu mladých jezdců už v roce 2014, dva roky po svém triumfu v Londýně, v rodném Ústí nad Orlicí pokračuje souběžně. „Už si žije vlastním životem, stará se o něj Honza Hlásecký a má pod sebou víc než třicet dětí. Já jsem se přestěhoval a své vlastní partnery mám teď tady v Čeladné,“ vysvětlil šampion, který se teď chystá na start světového poháru v maratonu v Novém Městě na Moravě druhý květnový víkend.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *