Klikněte pro hledání

Kola

Maratonští mistři horských kol vzejdou ze Stolových hor

Sdílet

Zažijte jedinečnou atmosféru Mistrovství České republiky v maratonu MTB v rámci závodu ČEZ Stolové hory. Utkejte se s těmi nejlepšími a objevte kouty nejatraktivnějšího pohoří Sudet. Již v neděli 30. dubna v areálu skokanských můstků v Machově na Náchodsku se sejde elitní česká špička bojující o tituly i medaile.  

V krásném prostředí Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, na česko-polském pomezí, na vás čekají poctivé kopce a zábavné sjezdy. Připraveny jsou tři trasy rozdílné náročnosti vyhovující potřebám i ambicím všech zúčastněných.

Áčko bude v cíli korunovat nového mistra a mistryni – co na to obhájci z Dolní Moravy loni Jaroslav Kulhavý a Milena Kalašová, anebo vítězové prvního dílu Prima cupu Karla Štěpánová a Lubomír Petruš? Trasa o vzdálenosti 68 kilometrů s převýšením přes 2.200 výškových metrů zavítá nejen do polských luhů a hájů. Pokud máte rádi výzvy a věříte si natolik, že chcete bojovat o titul českého šampiona, je zapotřebí mít licenci vydanou Českým svazem cyklistiky platnou pro sezonu 2023. Splníte-li tuto podmínku, nebrání vám nic v tom vyzvat na souboj národní cyklistickou elitu. Na startu se představí všechny české profesionální týmy zaměřující se na maratonské distance. Samozřejmě, pokud se chcete vydat na tuto nejtěžší a nejdelší trasu bez závodní licence, pravidla ČSC vám v účasti bránit nebudou, ale v případě vítězství mistrovský dres nezískáte.  Všem závodníkům doporučujeme zřídit si cestovní pojištění pro polskou část závodu.

Závodníkům, kteří si vyberou kratší trasu o délce 36 kilometrů s převýšením kolem 1.000 výškových metrů, stačí pouze registrace k závodu a uhrazené startovné. Pro ty podmínka závodní licence neplatí. Co ale platí, je mezinárodní výlet a s ním i doporučení na vyřízení si cestovního pojištění. Téměř hned po startu, na 11. kilometru, čeká nejtěžší kopec z celého závodu s majestátným výhledem Ptasia Skala. Poté se pojede houpavým terénem až pod skokanské můstky zpět do cíle v Machově.

Nesmíme zapomenout pozvání na Prima jízdu a dětské závody. Trasa C, takzvaná Prima jízda, dlouhá 14 kilometrů s převýšením necelých 340 výškových metrů, je ideální volbou pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi. I pro C platí doporučení zřízení si cestovního pojištění, jelikož se opět pojede na polský kopec Ptasia Skala. Co je ale pozitivní? Po vrcholu tohoto kopce má zbytek trasy klesavou tendenci. Kdo má obavy z výjezdu na Ptasia Skala, na trase C je povolen také e-bike, což ale postrádá možnost vyhlášení na pódiu, jelikož start na e-bike je pouze účastnický. Pro nejmenší jsou připravené závody přímo v areálu skokanských můstků Machov, kde bude zázemí.

Veškeré podrobné a důležité informace najdete na stránce závodu ČEZ Stolové hory.

Text a foto: Prima cup

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *