Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola Lyže

Bůh juda Krpálek ocenil softbalového kapitána Kleina, Sportovce roku Prahy 14

Sdílet

Další mistrovský homerun softbalového kapitána! Tomáš Klein se stal podruhé Sportovcem roku Prahy 14. Po roční pauze vyhrál opět třetí ročník ankety.

„Mám už i titul mistra, ale vyměnila se nám tu hráčská generace a tak třetí místo v lize považuji možná za ještě cennější,“ říkal kapitán týmu Spectrum Praha i české reprezentace. A první softbalista, který získal evropské double, zlato z mistrovství Evropy a vítězství v Lize mistrů s dánským Horsholmem, kde předloni hostoval. Jenže paradoxně – na domácí půdě východní pražské části – ho za rok 2021 těsně předstihl taneční pár Kamila Brožovská – Cristian de Cillis. Teď si to tedy vynahradil a potvrdil svou vládu.

Po dvou letech s covidovými omezeními proběhlo slavnostní vyhlášení v kulturním domě Kyje v plné parádě včetně koncertů muzikálového pěvce Ladislava Korbela a nastupující hvězdičky LinyKaro. Což ocenil i Josef Kutmon, radní odpovědný za sport. Tři týdny před třaskavým derby pražských fotbalových S se na pódiu lehce špičkoval s Lukášem Masopustem, fotbalistou Slavie a reprezentace, zde čestným hostem, protože bydlí na Jahodnici, která do Prahy 14 spadá. Ale nic ostrého neproběhlo, ostatně za arbitra jim byl Lukáš Krpálek, dvojnásobný olympijský vítěz v judu, který si tu našel ženu a provozuje zde judistickou akademii.

Praha 14 se zdá být judu zaslíbená, neboť první vystoupení předvedli žáčci z dalšího klubu Judo pro děti, a Krpálek jim jen zatleskal. Večerem provedli dva místní moderátoři Tomáš Nohejl, jehož hlas můžete slýchat i na Eurosportu, a Petr Mikolanda, fotbalový expert 02 TV, bývalý hráč Slavie nebo West Hamu. Ani mezi nimi rivalita nevládla. „Cílem naší ankety není žádný souboj, ale naopak vzájemné se poznání a upevnění lokálního patriotismu mezi sportovci, kteří tady žijí a sportují,“ shodli se s Pavlem Filipem, ředitelem spolupořádající Prahy 14 kulturní.

Proto hlasovalo 22 zástupců sportovních klubů a oddílů, které mají sídlo na Praze 14. Pouze ve veřejné anketě o Hvězdu roku mohli být zařazeni i sportovci, působící v jiných klubech, ale hlásící se původem k zdejší městské části. Hubert Skála, juniorský mistr a vicemistr Evropy v taekwon-du neolympijské federace ITF to naplňuje bohatě – bydlí, cvičí a trénuje i chodí do školy na Černém Mostě.

Dík patří lokálním partnerům, kteří přispěli cenami. Radek Brunner, třikrát druhý na slavném řeckém ultramaratonu Spartathlonu, provozuje na Černém Mostě obchod Kobras se zahradní technikou a běžeckými potřebami. Sportovce podpořil i autosalon Subaru Černý Most, Vingl vinný bar z Jahodnice, kyjská restaurace Šimanda nebo české zastoupení sportovního oblečení Joma. A vítěz si odnesl zarámovaný portrét od známého kreslíře Milana Kounovského.

Co se týká (nejen) výsledků, slavnostní večer tentokrát patřil sportovnímu aerobiku a fitness z klubu Fit studio D. Jeho sedmičlenné družstvo ve stepu získalo bronz na juniorském mistrovství světa a za to bylo oceněno titulem Tým roku. Poté vystoupily malé holčičky, naděje tohoto sportu. A nakonec byla Dagmar Zitová, zasloužilá trenérka a před třiceti lety zakladatelka klubu, taktéž i české federace, jmenována do Síně slávy sportu Prahy 14.

Trenérem roku byla zvolena Markéta Hříbalová, cvičitelka ze Sokola Jahodnice. Nadějí roku (do 18 let) pak stejně jako loni Ondřej Faltin, také člen klubu taekwon-da Sonkal, který loni získal na evropském šampionátu dvě bronzové medaile. A konečně Handicapovanou sportovkyní roku se stala Jana Kosťová, členka zlaté štafety z mistrovství světa v Trail-Orienteeringu. Ladným obloukem na vozíku si pro cenu za ní přijela druhá v pořadí Marcela Řasová, která se úspěšně věnuje paradance.

Sportovec roku Prahy 14 za rok 2022

kompletní pořadí

Sportovec roku – cena značky Kobras: 1. Tomáš Klein (softbal, Spectrum), 2. Kristýna Kučerová (aerobic, Fit studio D), 3. Hubert Skála (taekwon-do, Sonkal), 4. Jiří Faltin (taekwon-do, Sonkal), 5. Kamila Brožovská-Cristian de Cillis (sportovní tanec, Astra).

Tým roku – cena Vingl vinný bar: 1. Fit studio D junioři step (sportovní aerobic), 2. SK Neptun juniorky (umělecké plavání) a Spectrum muži (softbal), 4. Prague Tigers ženy (florbal), 5. Blackstars veteránky (cheerleaders).

Trenér roku – cena značky Subaru: 1. Martina Hříbalová (základní cvičení, Sokol Jahodnice), 2. Ondřej Lakomý (softbal, Spectrum), 3. Alexandr Sojka (Judo pro děti).

Naděje roku – cena značky Joma: 1. Ondřej Faltin (takewon-do, Sonkal), 2. Robert Matura (sportovní gymnastika, Bubble Gym), 3. Richard Březina (skateboarding, 3B Sports), 4. Matyáš Dvořák (karate, Kamiwaza), 5. Ivana Elysberg-Terenťjevová a Amálie Hanušová (umělecké plavání, SK Neptun).

Handicapovaný sportovec roku – cena restaurace Šimanda: 1. Jana Kosťová (Trail-O), 2. Marcela Řasová, 3. Karolína Dvořáčková (obě paradance, všichni SK vozíčkářů)

Síň slávy: 1. Dagmar Zitová (sportovní aerobic, Fit studio D), 2. Jiří Mamica (tenis, Slavoj Hloubětín), 3. Gabriela Haisová (sportovní rokenrol, RnR Alpha), 4. Miroslav Brožovský (sportovní tanec, Astra), 5. Kateřina Vostárková (umělecké plavání, SK Neptun)

Foto: Michal Beránek, Deník Sport

Reportáž z roku 2022

Reportáž z roku 2021.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *