Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol vyráží pod napětím v Motole

Sdílet

Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezonu v olympijském XCO, cross-country. To platí i letos. V neděli 19. března v lokalitě Traily Motol – „Jízda pod napětím“ vstoupí volnočasový seriál pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem, do své jedenáctého ročníku.

Letmý pohled do plnících se startovních listin závodu napovídá, že biková sezona 2023 začne už od začátku pěkně zostra. Registrační systém eviduje pro úvodní motolský závod, týden před uzavřením přihlášek, téměř čtyři stovky bikerů všech věkových a výkonnostních úrovní z celé naší republiky i zahraničí.

Jarní závody pražského seriálu využívá každý po svém. Profesionálové a výkonnostní závodníci vnímají start jako kvalitní trénink a rozjetí před důležitými závody s možností otestovat v závodní zátěži materiál i svou připravenost po dlouhé zimní pauze. Mládežnické týmy mají konečně možnost porovnat se s konkurencí a zástupci četné bikové komunity hobby a Masters většinou vstupují do závodu s nadhledem a cílem dobře si zazávodit ve skupině podobně „postižených“ nadšenců.

Lokalita Traily Motol – „Jízda pod napětím“ je nejmladším okruhem v úzkém portfoliu pražských areálů, kde je možné závod rozměrů Pražského MTB poháru uskutečnit. Traily jsou zasazeny do výseku koridoru pod vedením kabelů vysokého napětí. Areál vzniknul během koronavirové pandemie, je celoročně udržovaný a využívaný širokou cyklistickou veřejností.

O budování trailů, údržbu i pořádání závodů se starají členové týmu Nutrend/ Specialized Racing v čele s reprezentačním trenérem Viktorem Zapletalem, který do architektury trailů začleňuje zajímavé prvky světových bikových tratí. Nedělní závod se pojede na okruhu totožném s minulým rokem, větší změny a úpravy plánuje pořadatelský tým až na další sezónu, kdy by zároveň také mělo dojít k prodloužení trailů. Aktuální závodní okruh měří 3200 metrů a během jednoho okruhu závodníci překonají převýšení 110 metrů.         

Na sobotní i nedělní den předpovídají meteorologové v Praze jarní, slunečné počasí s teplotami kolem 15 stupňů. „Tréninky na trati jsou možné kdykoliv během týdne, závodní okruh je přehledně viditelný celoročně umístěným značením. Vyznačení okruhu páskou a značení dětských okruhů bude hotové v pátek. Vzhledem k velkému množství týmů a bikerů, kteří do Motola přijíždějí trénovat, prosíme o ukázněnost řidičů a parkování vozidel výhradně na dolním parkovišti. Respektujte, že pro celý areál platí dopravní omezení pohybu vozidel,“ vyzývá Viktor Zapletal.

Registrace do závodu je možná do pátku 17. 3. do 12 hodin na https://sportt.cz/register/1243     

Rozpis závodu, vypsané kategorie a časový program najdete zde.

Více informací na www.prahamtb.cz  a www.skcpraha.cz

Termíny závodů Škoda Pražského MTB poháru 2023

• neděle 19. března   Motol  Velká cena Nutrend/Specalized

• pondělí 1. května    Kbely   Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy

• sobota 3. června     Zličín   Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR

• neděle 4. června      Zličín   O pohár starostky MČ Praha Zličín

• neděle 3. září           Libuš    O pohár MČ Praha Libuš

Foto: Michal Červený  https://www.michalcerveny.com/

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *