Klikněte pro hledání

Kola

Festka Scout Pop-Art, to je kolo roku

Sdílet

Už je to taková příjemná tradice, pokoukáníčko v čase, kdy své krasavce do marastu tahat zrovna nehodláte. Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková (nejen) karbonová silniční kola, představila již potřetí přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem. Podívejte se na pět nejúspěšnějších kol Festka, které v roce 2022 vzbudily největší zájem, komentáři spoluzakladatele značky Michaela Mourečka. 

1. místo: Festka Scout Pop-Art

Za tímto rozverným projektem stojí grafik a nadšený anglický cyklista Matt Stanbury, známý též jako Glörious nebo @rock_n_donuts. Začalo to tak, že si Matt navrhl grafiku pro vlastní zakázkovou Festku Scout. Nám se jeho dílo zalíbilo natolik, že jsme se rozhodli je nabídnout zákazníkům jako limitovanou edici devíti rámů. Vzhledem k Mattovu širokému obecenstvu na Instagramu, kde se neúnavně s humorem a profesionalitou představuje, je toto kolo patrně jedním z nejčastěji viděných bicyklů na sociálních sítích. Více na Glorious — FESTKA.

2. místo Festka Scalatore “Kafka na kole”

Kategorie “You By Festka” je platformou pro nejnáročnější designové projekty, jaké ve Festce děláme. V tomto případě si zákazník přál zpodobnit na rámu vybrané příběhy z povídek jeho nejmilejšího spisovatele, pražského rodáka Franze Kafky. Něco takového jsme nemohli svěřit nikomu jinému, než hvězdnému ilustrátorovi Michalu Bačákovi, pro kterého to byla již třetí skvělá spolupráce s Festkou. Není to kolo, za kterým se každý hned otočí. Kdo si je ale bude mít příležitost prohlédnout zblízka, bude koukat… Více na Kafka on a bike — FESTKA.  

3. místo: Tónovaná Festka Rover

Dalo by se říct, že tónovaný čirý lesklý lak, jakým je nastříkaná tato Festka Rover, pro nás byl objevem roku. Kdykoli jsme v minulosti lakovali rámy bezbarvým lesklým lakem, vypadaly trochu uměle. Barevné tónování dodává obnaženým obrazcům, které tvoří vlákna, z nichž jsou utkané naše karbonové trubky, nádhernou hloubku a potlačuje umělost vzhledu, která se nám nelíbila. Rámy v tónovaných čirých lacích všech barev se vloni staly okamžitými favority.

4. místo: Festka Rover Ondrash & Kašpárek

Festky Scout a Scalatore, které vzešly z naší spolupráce s uměleckým duem Ondrash & Kašpárek, vysoce bodovaly v roce 2021. Letos jsme se za Ondřejem a Radimem a jejich unikátní technikou přenosu barev z vodní plochy na trojrozměrné předměty vrátili díky první klientské objednávce na kolo v jejich hávu. Skutečnost, že i jejich třetí dílo skončilo v první pětce dosvědčuje, že prvotní úspěch nebyl náhodný.

5. místo: Festka Spectre Beast

Původně jsme chtěli tento rám nalakovat červeně tónovaným lesklým transparentním lakem, aby se dokonale připodobnil kolům a ostatním komponentům od značky Beast. Ale náš art director Tomáš Hnida došel k závěru, že by to bylo moc. Zvolená jemnější varianta s čirým lesklým lakem a červeně tónovanými nápisy a logováním se ukázala jako skvělá volba. Kolo postavili naši partneři Lightwolf z Drážďan. 

Festka kola roku 2021 jsou zde.

Festka kola roku 2020 najdete tady.

Společnost Festka sídlí v Praze, kde od roku 2010 vyrábí špičková karbonová kola na zakázku. Mezi své klienty počítá mnoho zajímavých lidí – od hollywoodských celebrit po lidi z velkého byznysu, ale i ty, kteří cyklistiku objevili až v pozdějším věku jako svou oblíbenou formu pohybu a chtějí (a mohou si dovolit) jezdit na výjimečném kole. Festka je známá svou spoluprací se špičkovými institucemi, jako je Evropská kosmická agentura (ESA) nebo České vysoké učení technické. Firmu založil bývalý profesionální cyklista Michael Moureček a jeho přítel, podnikatel Ondřej Novotný. Vizuální identitu Festky má od počátku na starosti Tomáš Hnida. Až 90 % produkce firmy jde na export, přičemž 80 % vývozu směřuje mimo EU – zejména do Asie (Čína, Thajsko, Jižní Korea, Malajsie, Filipíny) a USA.

Foto: Ondřej Szollosz a Tom Hnida

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *