Klikněte pro hledání

Kola

Rover, Mumie, Samuraj nebo “Bloom”. Nejoblíbenější kola Festky v uplynulém roce

Sdílet

V podivném bezčasí poklesnul i závodnický tep, na druhou stranu přibývá času pro neuspěchané radosti. Nejen z pohybu, ale i pohledu na nástroje k němu sloužící. Natož když jsou zároveň estetickým artefaktem! Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, sestavila žebříček svých nejoblíbenějších kusů na sociálních sítí. Včetně insiderského komentáře stojí jistě za shlédnutí.

Festka zaznamenala v tomto roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v médiích. Počet lidí, kteří Festku sledují na Instagramu se téměř zdvojnásobil na aktuálních více než 50 tisíc sledujících a ohlas na pravidelné příspěvky poskočil na zcela novou úroveň. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky po celé světě, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Nabízíme tedy přehled vítězů se stručným komentářem spoluzakladatele firmy Michaela Mourečka. 

1. Festka Rover Camo

Gravelová kola se stávají opravdovým hitem. Festka Rover (najdete ji na titulní fotografii) nabízí úžasný výkon při použití na silnici a velkou zábavu v terénu. Připevněte na kolo brašny a můžete vyrazit na několikadenní dobrodružství do přírody. Lehký a odolný rám, bezdrátové elektronické řazení a úžasná kola americké firmy Enve staví toto kolo na vrchol tohoto segmentu.

ROVER — FESTKA

2. Festka Scalatore Mumie

Velmi univerzální kolo i přesto, že jeho hmotnost těsně pod 6 kg vybízí ke zdolávání těch nejdelších a nejvyšších průsmyků. Krom ráfků, které jsou vyrobené v USA, je zbytek komponentů od evropských značek, což je v dnešním světě kol celkem výjimečné. Design byl původně navržený jako zakázkový pro milovníka starého Egypta.

SCALATORE — FESTKA, MUMMY GALLERY — FESTKA

3. Festka Scalatore Samuraj

Toto kolo můžete spatřit v akci, pokud se vydáte na Kostariku. Z této země přišel požadavek na stavbu exkluzivního kola, které krom té nejlepší selekce komponentů nabízí velmi lehký rám vyrobený majiteli na míru. Unikátní je i ruční kresba, o kterou se postaral přední český ilustrátor Michal Bačák. Práce na takovém kole trvají i celý rok a cena za takový kus se rovná ceně rodinného vozu.

4. Festka Spectre Splash

Supersportovní model postavený pro hollywoodského herce Orlanda Blooma. Vše je podřízeno maximálnímu výkonu: loukoťová kola, keramická ložiska i speciální řídítka, která umožňují zaujmout lepší aerodynamickou pozici než ta běžná, vás nutí dosahovat opravdu vysokých rychlostí. Vše umocňují zářivé barvy a design, který čerpal inspiraci v lyžařských kombinézách 90. let.

SPECTRE — FESTKA, SPLASH GALLERY — FESTKA

5. Festka Scalatore Silver Bullet

Nenápadně vypadající kolo, které vás při bližším ohledání uhrane dokonalým lakem. Ten svou plnou krásu nejlépe ukáže na přímém slunci, kterého si v Thajsku, kde toto kolo můžete spatřit na silnicích, jistě jeho majitel užívá dostatek. Připravit povrch rámu pro lakování takové barvy zabere několik dní. Nenápadně vypadající komponenty patří k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu najít. Pro lepší vyniknutí rámu z nich bylo zčásti odstraněno logo nebo byly přelakovány.

6. Festka Spectre Floyd

Další závodně laděný stroj, kde je vše podřízeno výkonu. 80mm vysoké ráfky vyžadují, aby měl jezdec velké zkušenosti. Náraz bočního větru totiž může být velmi nebezpečný. Design kola je inspirován rozpadem světelného paprsku. Barevné proužky se nanášejí přes šablony lakem, ty zlaté se dělají 24karátovými zlatými plátky. Lakování takového rámu zabere okolo 100 hodin. Tento stroj sedlá jeden ze zakladatelů značky.

FLOYD GALLERY — FESTKA

7. Festka One

Tento kus skvěle dokládá, že krásné kolo nemusí být osazené drahými komponenty. Jedná se o základní model z nabídky naší značky. Svou jednoduchostí a zajímavou barvou zaujal fanoušky na Instagramu tak, že svým umístěním na sedmém místě překonal mnoho výraznějších exemplářů z naší produkce. Toto kolo můžete potkat na silnicích v okolí Prahy.

one — FESTKA

O Festce jsme psali i zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *