Klikněte pro hledání

Kola

Rouvy/Specialized MTB team vyráží do třiadvacáté sezony s posilami

Sdílet

Vimperský Rouvy/Specialized MTB team získal posily na příští rok, už zkušeného místního ridera Jana Vastla a naději Adélu Holubovou.

UCI MTB team Rouvy/Specialized je díky návaznosti na původní tým České spořitelny a osobě trenéra a šéfa týmu Jiřího Lutovského nejdéle fungujícím UCI týmem v Česku, vyráží do 23. sezony. U jeho počátků byla i Kateřina Hanušová-Nash, vzešli z něho mistryně světa Tereza Huříková nebo Martin Stošek. I nadále úzce spolupracuje se sportovním gymnáziem ve Vimperku, kde vyrůstá další generace závodníků, kteří mají v budoucnu šanci se za pomoci týmu prosadit i v mezinárodním měřítku.

Vastl se po putování několika týmy po ročním angažmá v Gapp systém/Kolofix vrací domů. „Jsem rád, protože jsem tady dosáhl největších úspěchů,“ těší se biker, který loňskou sezonu bojoval s nemocemi včetně covidu a zraněními. „Musel jsem na pět týdnů přerušit přípravu, ale tělo si zase odpočinulo. Od půlky září trénuju naplno. Chci navázat na předloňský rok, kdy jsem končil 26. místem ve svěťáku, objet všechny závody světového poháru a sbírat body.“

Adéla Holubová, mistryně ČR XCO U23 a 11. z mistrovství světa, si vybírala z více nabídek. „Vyhovuje mi program týmu a chci jezdit pravidelně do patnáctky, možná i do desítky ve světě, doma obhájit titul,“ chystá se.

Kromě nováčků v týmu dále pokračují reprezentanti Zuzana Šafářová, Jan Sáska a Nela Viktorová, první rok v kategorii U23. Juniorský tým pak tvoří studenti sportovního gymnázia ve Vimperku, ti nejmladší se připravují v tréninkovém centru dětí a mládeže. Realizační tým pokračuje ve složení Jiří Lutovský, Jakub Kadlec, Jan Jedlička a Tomáš Král.

Hlavní program tvoří kompletní světový pohár horských kol 2023, který pro příští rok obohatí i disciplína shortrack U23, což dává další šanci pro členy týmu na přední umístění ve světové soutěži. Junioři pak budou startovat v Juniorské světové sérii, která je součástí některých vybraných světových pohárů a závodů High class.

Tým také připravuje 20. – 21. května jeden ze závodů českého poháru horských kol v Lyžařském areálu na Zadově, ten se konečně podařilo zařadit do nejvyšší kategorie tzv. HC – High class. Díky tomu se očekává ještě větší mezinárodní účast než v uplynulých letech. Další mezinárodní závod C2 se bude pořádat 17. 9. Jako Rouvy Velká cena Vimperka ve sportovním areálu Vodník. Jako každoročně se tu v letních měsících organizuje sportovní kemp pro děti a mládež, kde se potkává vždy okolo osmi desítek mladých cyklistických závodníků ve věku 10 až 15 let.

„Těší mě, že se Rouvy daří a tím se daří i nám a můžeme růst. Cíle máme zas vyšší, několik závodníků jsou na širší soupisce pro olympiádu v Paříži, kam chce každý,“ řekl Jiří Lutovský.

„Máme velkou radost nejen z toho, že můžeme posouvat mladé a nadějné talenty blíže ke světovým úspěchům a pomáhat ke sportovní slávě i naší krásné zemi, ale i z toho, že nabízíme cyklistům všech úrovní možnost užít si s těmi nejlepšími domácími i světovými legendami vyjížďky, tréninky i závody v překrásných místech celého světa – a to přímo z pohodlí svých domovů, aniž by museli nutně utrácet za letenky,” uvedl Petr Samek, spoluzakladatel a generální ředitel Rouvy, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *