Klikněte pro hledání

Běhy

Team Running se v září vrací do Prahy

Sdílet

Možná jste se ještě tak úplně nerozběhali po časech covidového temna. Možná nechcete ani po prázdninách spadnout do lenivé všednosti. Možná čekáte právě na tuhle závodní šanci. Pak je tady Team Running ideálně pro vás. Dvakrát v zářijové metropoli – 10. v Praze 10 v Malešicích a 17. v Praze 4 na Pankráci.

Seriál závodů v pohodové atmosféře, kde se potkávají na trati (a v depu) mistři světa i s třeba prostorově výraznějšími nadšenci má za sebou už čtyřletou tradici v Praze, Plzni nebo ve Zlíně. A znovu se oživuje. „Máme jich za sebou už několik velice vydařených, ukazuje se, že štafetové závody mají stále větší potenciál. Kde zažijete týmového ducha v takhle individuálním sportu? Chceme se snažit rozběhat i ty, kteří se sami na velký závod třeba ještě necítí, utužit party lidí, co si spolu chodí zaběhat, anebo dát společný závodní pocit dětem s rodiči,“ říká Martin Dvořák, ředitel seriálu.

Kdo snad ještě nezná, připomeňme si pravidla: Půlmaratonská trať (21, 094 km) se tu běží na necelém mílovém okruhu. Čtyřčlenné družstvo, ať už mužské, ženské nebo mix (2+2), může libovolně střídat své lidi na jednotlivých šestnácti úsecích. Jen si to představte: váš nejlepší běžec získá náskok, ale druhý a třetí začnou ztrácet. Nasadíte ho raději ještě víckrát, nebo vsadíte na jeho méně, ale rychleji zaběhnutých úseků? A dokážete ho přesvědčit, už znaveného, ještě do posledního kola, aby se vydal do mrtva? Anebo naopak vyrazí co nejlíp hned zpočátku a pak bude věřit, že jeho spoluběžci udrží náskok? A najmete si „neběžícího“ kouče, nebo to zvládne rozhodnout kapitán na trati? Nabízí se tolik variant!

V depu i podél trati to vře, náladu šponují dýdžejové… Nejlepší formace dvojčat Svobodových vedená olympijským vítězem v pětiboji Davidem dokázala před třemi lety na smíchovské Portheimce zdolat trať rychleji než aktuální světový rekordman Jacob Kiplimo (54:14 versus jeho loňských 57:31).

V Malešicích, kde od podzimu startuje znovu oblíbená úterní Běžecká škola (vždy od 18 hodin), bude Team Running součástí sportovního dne – sobotního Sportovního veletrhu  a běžeckého happeningu. Poběží se nejen celý půlmaraton, ale i desetikilometrová trať, ta je „doběhnutelná“ opravdu pro všechny. Nechybí ani Family Run pro dvojice rodič-dítě (700 + 300 metrů) se startovným zdarma.

V parku pod mrakodrapy na Pankráci se pak hned následující sobotu běží opět desítka nebo celý půlmaraton v rámci bohatého festivalového programu Kavky 4 sport. Family Run si můžete přidat vždycky a klidně jako rozcvičku. Závod nabízí ideální možnost také pro utužení rodinných nebo byznys vztahů, pro firemní týmy je připravena navíc širší nabídka služeb i možnosti prezentace.

Více informací a přihlášky najdete na www.sportgroup.cz

foto: Martin Wawrzyczek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *