Klikněte pro hledání

Cesty

Nebojte se Špindlu, má stále svoji vlídnou Lenku

Sdílet

Ještě hledáte, kde strávit zbytek prázdnin, anebo babí léto? Pár dní klidu, případně objemové přípravy na zdravém povětří, anebo rodinné dovoleky? Nebojte se poněkud zbytečně démonizovaného Špindlu. Máme i tip na bydlení, hotel Lenka ve Skiareálu, na dosah centra a přírody, s pohodlným servisem.

Uplynulý víkend při Krkonošské 50 i dny další tu podle předpovědi povládnou ideální podmínky. Slunce, teplo, ale „svěžo“. Dá se nachodit, naběhat i najezdit na kole, aniž byste trpěli vedrem. A pak si na chvíli zalehnout k Labské přehradě, která má míň vody než jiné roky, ale jiskru neztrácí. A ledovou regenerační terapii snadno pořídíte na kamenech přímo ve Svatopetrské bystřině (hned za Lenkou). Pominete-li komerční balast s šílenými cenami většiny občerstvoven, zůstává autentická příroda jediných větších hor v tuzemsku. Stačí pár kroků a nevidíte člověka, rezidenti se shodují, že oproti předchozím letům padla návštěvnost na polovinu.

„Ani my nejsme zdaleka na svých číslech. Měli jsme půl roku úplně zavřeno, zima už byla dobrá, ale teď v létě se lidi po covidu nevrátili. Mnoho jich vyrazilo k moři, další odrazuje růst cen všeho. Ale věříme, že se na závěr prázdnin na pár dní ještě vrátí i k nám,“ říká Romana Rechlin, provozní manažerka hotelu Lenka. Osmdesátková budova na východním okraji skiareálu si drží standardy, nabízí drobné příjemnosti i rodinnou atmosféru.

Kozlíka do půllitru natočí i dítěti, aby ho starosvětsky odneslo znavenému otci na venkovní zahrádku, nebo do pokoje. Dámě uvaří šálek čaje a poskytnou azyl k obyčejnému popovídání kdykoliv i na recepci. Pilnému sportsmenovi uvaří i ráno v sedm misku rýže, aby se mohl vydat za dlouhým tréninkem. „Máme šest zaměstnanců, delší dobu, všechno kamarádi, to je tady skoro zázrak, stálí obyvatelé ze Špindlu už vymizeli.“

Jste na dosah Špindlu, jen pár kroků od lanovky na Pláně, přitom už v úplném tichu rozvírajícího se údolí Svatého Petra, vybraná okna hledí i na vodopád. Parkujete zdarma bez potíží, pokud chcete vyslat na pár dní samotnou babičku nebo dědu s dětmi, vyzvednou vám je i s batožinou na autobusovém nádraží, pejska nebo kočku vezmou taky.

V 26 pokojích různé kombinace nabízejí 90 lůžek, vždy s koupelnou, toaletou a televizí. Dole v restauraci jistá snídaně, zbytek záleží na vás. Večeře bohatá nabídka s masem i bez, nechybějí borůvkové knedlíky, obědy vám dají taky, anebo si objednáte balíček na den, včetně bezlepkové nebo vege stravy. Sauna se v létě pouští na vyžádání, masáž se dá vymyslet. Děti můžou vyběhnout bez dozoru, venku jsou trampolíny a hřiště, uvnitř herna. A ty bonusy? Denně jedna jízda lanovkou (na Pláně i na Medvědín) zdarma, deset procent sleva na atrakce Yellow pointu včetně třeba ziplajny nad přehradou nebo koloběžek.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *