Klikněte pro hledání

Kola

Cyklistickou Sazka tour vyhrál Ital Rota, Hirt i Kukrle byli vidět

Sdílet

Vedoucí závodník cyklistické Sazka tour udržel těsně vedení a získal žlutý trikot. Ital Lorenzo Rota na trati poslední čtvrté etapy sice měnil kolo, ale v závěru se za pomoci týmových kolegů dotáhl dostatečně blízko k čelní skupině. Skončil třetí a těsně uhájil žlutý trikot pro celkového vítěze.

Na pásce totiž jen těsně o tři setiny porazil Dána Anthona Charminga, jenž ho ohrožoval v celkovém vedení. Nejlepší Čech v celkovém pořadí Jan Hirt dnes skončil jednadvacátý, celkově je jedenáctý. Michael Kukrle z domácího týmu Elkov/Kasper skončil druhý v závěrečné etapě. Ta měřila 180 kilometrů a vedla ze Šumperka do Šternberka přes celkem 2720 výškových metrů. Závěrečný díl vyhrál po úniku Francouz Alexis Guerin.

„Dnes je můj šťastný den. Tým čtyři dny makal a přineslo to ovoce,“ radoval se Rota, který ještě pár metrů před cílem s Charmingem prohrával a předjel ho až na pásce. „Bylo to náročné, ale jsem spokojený. Ten únik dnes nebyl problém, to jsme věděli, že dojedeme, ale závěr byl dramatický,“ hodnotil Gobert Materiaux, lídr týmu Intermarché/Wanty.

Zhruba po dvaceti kilometrech od startu se peloton rozdělil na několik skupin, v té čelní bylo více než deset závodníků a hned tři Češi – Kukrle, Daniel Turek a Karel Camrda. Parta držela náskok po většinu etapy a Nizozemec Mathijs Paaschens ohrožoval žlutý dres Itala Lorenza Roty. Tým ale zůstával klidný, i když měl peloton místy ztrátu skoro pět minut. V závěru etapy to byl Jan Hirt, který se hodně podílel na stíhání vedoucí skupiny a roztrhání pole.

Přibližně 60 kilometrů před cílem se od vedoucí skupiny oddělila dvojice cyklistů Guerin, Kukrle. který poslední etapu Sazka Tour vyhrál v roce 2018. Náskok odvážlivců vypadal velice nadějně a pelotonu se nakonec dvojici nepodařilo dostihnout. Kukrle nezachytil závěrečný nástup Francouze a dojel si pro druhé místo se ztrátou čtyř sekund. V posledních kilometrech se pole hodně roztrhalo, Rota dojel o dalších 24 sekund zpět.

„Únik se rodil dlouho a složitě, šli po nás, bylo to hodně těžké se tam dostat, první tři kopce jsme museli hodně jet rychle,“ hodnotil v cíli Kukrle. Z početné skupiny ujel před Moravským Berounem, získal náskok a přidal se k němu Guerin. „To jsem byl rád, spolupracovali jsme do posledního kopce,“ řekl Kukrle. Zatímco v první etapě ho třetí místo mrzelo, dnes byl spokojený. „Byl dnes silnější, měl lepší nohy, já jsem na víc neměl,“ uznal.

Už před závodem si Kukrle věřil právě na první a poslední etapu. “Jsem rád, že se mi to povedlo, že jsem byl vidět, že jsem udělal dobré výsledky. V té první etapě jsem to mohl jet v závěru jinak, ale dneska to bylo na výkonnost, to lépe nešlo. Věřím, že mi ty výsledky pomohou pro další vývoj sezony. Chci se připravit hlavně na mistrovství světa, to je pro mě velká motivace,“ doplnil Kukrle.

Konečné pořadí Sazka tour: 1. Rota 17:34:43, 2. Charmig -6, 3. Colleoni (Itálie/BikeExchange-Jayco), 4. Zana oba -8, 5. Staune-Mittet (Norsko/Jumbo-Visma Development Team) -14, 6. Ryan (Irsko/Jumbo-Visma Development Team) -20, …11. Hirt -1:26, 26. Schuran (ČR/ATT Investments) -6:36, 37. Otruba (ČR/Elkov Kasper) -12:00.

foto: Jan Brychta

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *