Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Gigathlon skončil, ale v Mělníku bude zase GigaCzech. Máme pro vás výhodné startovné

Sdílet

Poslední víkend v srpnu tu je znovu klání v unikátní vytrvalostní kombinaci jízdy na silničním kole, na inline bruslích, běhu, plavání a jízdy na horském kole. Můžete jet sami, v páru nebo pětičlenném týmu, tentokrát jednodenní závod, v sobotu 27. 8. Pro čtenáře www.aktivtono.cz jako tradičního partnera akce, máme 20% slevu na startovném. Stačí zadat kód SHOBM956.

„Kratší short verzi určitě zvládnete i bez speciální přípravy. Sami, ve dvou nebo v týmu získáte určitě výjimečný zážitek,“ zve Klára Mejdřická z organizačního týmu. Stačí se jen přihlásit a prezentovat pak na místě, na mělnickém náměstí, v den startu. Anebo využít možnosti noclehu ve zdejším kempu.

Dlouhý a dvoudenní švýcarský Gigathlon byl ojedinělou multisportovní záležitostí od roku 1998, posledních šest let se konala také jeho česká verze, postupně na Lipně, na Olšině, v Račicích a v Mělníku. Jenže letos švýcarský pořadatel i za účasti nejlepších Čechů v čele s Michalem Vláškem připravil poslední ročník.

„Bylo nám to líto, protože závod ukázal i u nás smysl, životaschopnost, získal si své vyznavače, a proto jsme se rozhodli připravit upravenou zatím jednodenní verzi GigaCzech. Do budoucna plánujeme pod touto značkou mít dva závody a také návrat k dvoudenní verzi,“ dodává Klára Mejdřická.

Letos se tedy jede na Mělnicku první GigaCzech. Delší verze má následující rozměry 82 km silniční kolo – 25 km inline brusle – 8 km běh-2,4 km plavání-8 km běh – 48 km horské kolo. Kratší verze pak 41 – 13 – 8 – 1,2 -24. „Oproti loňsku jsme učinili mírnou změnu z bezpečnostních důvodů, aby bruslaři nepřejížděli po hlavní silnici od písáku Baraba, kde se plave. Dlouhá varianta ponechá depa na náměstí, ale běžec doběhne na Barabu, tam plavec odplave a běžec doběhne zase zpátky na náměstí, odkud vyrazí biker. V krátké verzi už po plavání pokračuje hned ze břehu Baraby biker,“ vysvětlují pořadatelé.

Jak známo, celou delší i kratší trať je možné absolvovat sám, v páru (každý aspoň dvě disciplíny) anebo pětičlenném družstvu. Nově se chystá také kategorie Flow, kdy se v každé disciplíně vystřídají dva členové. Což znamená, že každý člen může dát i dvě disciplíny.

Hlavním tahákem, co se týká známých jmen, je tentokrát opět Kalokagathia, formace dvojčat Svobodových, která vítězně táhne (nejen) českým polem vytrvalostních štafetových závodů všeho druhu. Nahlásili tuto zvučnou sestavu: Jonáš Vojtěch – Zuzana Kocumová – Pavel Brýdl – Alena Benešová – Vojtěch Bednarský. Náhradníci bratři Tomáš a David Svobodové… Obhájce prvenství CSG tri team tentokrát chybí. Tak kdo se jim postaví? I v nabitém kalendáři stojí za to tenhle datum „giga“ bukovat.

Více informací najdete na https://www.gigaczech.com/

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *