Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola Lyže

Na Den Země je tu nový batoh Kånken Art 22

Sdílet

Polární liška neboli švédská outdoorová značka Fjällräven letos přichází s již čtvrtou limitovanou edici batohů Kånken Art. Na vzniku této série se od roku 2019 podílejí známí švédští umělci, kteří vyjadřují svůj vztah k přírodě a jako plátno používají právě batoh Kånken. Jedno procento z prodeje všech výrobků Kånken Art jde přímo na financování iniciativy Arctic Fox Initiative, která pomáhá společnosti Fjällräven podporovat projekty, v nichž je příroda na prvním místě. A proto i představení nové řady batohů připadlo na 22. dubna, tedy Den Země.

Letošní edici s názvem Bezmezný horizont navrhla švédská koloristka, designérka a fotografka Tekla Evelin Severin. Její návrh vychází z linií a prostorů v přírodě. Konkrétně z míst, kde se setkává pevnina a moře s oblohou a vzniká bezmezná linie horizontu. Ve volbě barev Teklu inspirovaly teplé, slunečné dálky, drsné útesy na pobřeží a zářící maková pole zalitá růžovými západy slunce. „Velké i malé detaily společně vytvářejí hlavní kompozici a jsou důležitou součástí celku. Zároveň vytvářejí vlastní světy,“ říká o svém návrhu. Více se o její inspiraci a tvůrčím procesu dozvíte ve videu Vize designéra.

Ikonický batoh Kånken byl poprvé představen v roce 1978, aby řešil problémy s bolestí zad u školáků. Rychle si získal na oblibě nejen u dětí, ale i mezi dospělými. Dnes je „vlajkovým“ výrobkem Fjällrävenu a s oblibou jej nosí lidé všech věkových kategorií a ze všech společenských vrstev. Byly vyvinuty jeho různé verze, neustále se rozšiřuje barevná paleta i použité materiály. Zkrátka a dobře – díky širokému sortimentu rodiny The Kånkens existuje perfektní Kånken pro každého. Která z nových barev pro rok 2022 vyjadřuje vaši osobnost?

Pokud si nevyberete z široké nabídky barev, pak zamiřte na platformu Kånken Me, která dává jeho fanouškům možnost vytvořit si batoh přesně na míru. Díky online konfigurátoru, který Fjällräven loni spustila, mohou být lidé kreativní a přizpůsobit si svůj vlastní batoh Kånken tak, aby odrážel jejich pestrou osobnost, sladit ho s oblíbeným oblečením nebo jednoduše improvizovat. Díky 14 možnostem výběru barev a 15 přizpůsobitelným dílům jsou k dispozici miliony možných kombinací. Je tak prakticky nemožné, abyste potkali někoho se stejným batohem. A k tomu všemu získal letos v únoru Kånken Me malého sourozence a do konfigurátoru přibyl i o velikost menší Kånken Me Mini.

Nový Kånken Art je dostupný ve Freshlabels, ve Fjällräven Shop a u dalších prodejců.

Kanken 22
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *