Klikněte pro hledání

Běhy

Nic není nemožné. Čarodějná cesta za karbonovými rekordy je zase tady

Sdílet

Olympiády, šampionáty, mítinky, nebo velké městské běhy? Není nutno. Cesta k rekordům (i křest nové kolekce – nebo obé v jednom) může vypadat i jinak. Už podruhé pořádá adidas ve svém sídle, na ulici nesoucí jméno otce zakladatele Adiho Dasslera v bavorském Herzogenaurachu opulentní běžeckou hostinu. Na den čarodějnic aneb 30. dubna se tu koná Adizero: Road to Records.

Loni v září tu padly dva svěťáky – Teferiová dala pětku za 14:29 a Tiropová desítku za 30:01- ta pak ještě díky tomu získala příspěvek pro  nadaci keňských atletů na podporu obětí domácího násilí 150 000 dolarů. Teď se chystá Senbere Teferiová a Kalkidan Gezahegneová, stříbrná z olympiády, na pětce, Kibiwott Kandie, Rhonex Kipruto, aktuální držitel světového rekordu, a Tadese Worku na desítce, anebo Tamirat Tola a Kennedy Kimutai při půlmaratonu. Ukáže se tu aktivně i Haile Gebrselassie, který v nedávných letech překonal 26 světových rekordů, nebo Mary Keitanyová, která ukončila kariéru loni na podzim.

„Jsem nadšená, že se takový závod vrací. Loni to byl pro mě se světovým rekordem neuvěřitelný zážitek, jsem na něj moc pyšná. Letos do toho dám znovu všechno a pokusím se být ještě rychlejší, už se nemůžu dočkat,“ říká Senbere Teferiová.

Sportovní hladinu násobí ještě ta materiálová. Všichni poběží v botách z rekordní série Adizero, Pro2 nebo nejnovějších Takumi Sen8, na jejichž vývoji se podílejí. Už před dvěma lety zaběhla Peres Jepchirchirová nejlepší světový půlmaraton v Adios Pro1 právě v Praze, o rok později pak jako první v historii vyhrála olympiádu i Newyorský maraton! Boty adizero loni doběhly pro sedm světových rekordů.

Sledovat můžete na kanálu adidas Running na YouTube.  Ženský půlmaraton startuje už v sedm ráno. Jako předkrm pro premiérovou masovou Bitvu týmů na pražském maratonu příští neděli. Ostatně bannery RunCzech zdobily loňskou cestu k rekordům i v Německu.

foto: adidas

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *