Klikněte pro hledání

Cesty

Skialpová sezona vrcholí festem i Nocí tulenních pásů

Sdílet

Tak přece! Slibný, očekávaný, pak nejistý a odkládaný Skialpuj fest v Peci pod Sněžkou proběhne ve spojení s Nocí tuleních pásů už tenhle víkend (18.-20. 3.).

„Po řadě odkladů a komplikací ještě stále řešíme několik proměnných, ale Skialpuj fest v duchu původních idejí proběhne. Sice s ne tak bohatým programem, jak jsme si přáli, ale věříme, že v pohodové atmosféře. Pořád zbývají volná místa,“ říká Jan Klouček, jeden z hlavních organizátorů. Pořídit můžete combo – Skialpuj fest a Noc tulenních pásů za výhodnou cenu.

Páteční nabídka se spojuje do jednoho workshopu o počasí s Alenou Zárybnickou i první pomoci a skialpových pravidlech v KRNAPu v hotelu Horizont. V sobotu se chystá jeden lavinový workshop na svazích a odpoledne dvě přednášky v Horizontu. Po všechny tři dny poběží testování skialpového materiálu značek Scott a Kästle v peckém Intersportu, k tomu Dynafit na Javoru a paralelně zde Hudy sport představuje svoji novou švýcarskou značku Zag. Už dříve vinou termínové kolize odpadli bohužel hosté Benny Böhm a Javier de Villa.

Sněhové podmínky v Peci a okolí vypadají stále velmi dobré, navzdory jarním prázdninám tu překvapivě není přeplněno. Víkend na horách přece nemůže dopadnout špatně, že. „Vyzkoušíme si náš zamýšlený koncept a doufáme, že za rok už zase v normální zimě připravíme další ročník s ještě širším záběrem a založíme tradici setkávání milovníků skialpů,“ dodává s nadějí Klouček.

Legendární podvečerní skitouringový závod dvojic s čelovkami Noc tuleních pásů hlásí ještě nečekaně volná startovní čísla. Pořadatelé zatím drží původně naplánovanou trasu od kapličky v Peci přes křižovatku v centru k lanovce na Sněžku, pod ní na Růžovou horu, přes Růžohorky na Portášky, dolů do Velké Úpy přes Červenokosteleckou boudu na Javor, dále k Husově boudě a dolů do Pece. Celkem 14,17 km s převýšením 999 metrů nahoru a 974 metrů dolů. Ta se ovšem může změnit podle aktuálních sněhových podmínek. Každopádně se očekává „tvrdo“, tedy „rychlo“ hlavně z kopce dolů. Registrace v Klondike baru začíná ve 12, není nutný covid-pas. Ale start se posunul na 18 hodin, tedy za tmy se vším všudy! Proslulá after párty začíná v 21, takže to bude honička. Hodnotí se dvojice muži, ženy a mixy, vždy v součtu do 80 a nad 80 let.

Reportáž z poslední NTP čtěte zde.

foto: Tomáš Binter

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *