Klikněte pro hledání

Běhy

Trans Alpine Run 2022 ukázal trasu! Historická výzva má 8 dní, 285 km a 16770 nastoupaných metrů

Sdílet

Těsně před koncem roku zveřejnili trasu pořadatelé Dynafit Trans Alpine Runu, unikátního běžeckého etapáku, vedoucího vždy zkraje babího léta přes Alpy, jak ostatně název napovídá. Letošní „východní linie“ vede z německého Garmische až do jihotyrolského Valsu v Itálii. Sami pořadatelé ji označují za jednu z „nejvyzývavějších“ v historii závodu, která se píše již 16 let. Tak tedy 8 dní (3.-10. 9.), 285 km, 16770 nastoupaných metrů, to jsou základní čísla!

Přihlášky jsou otevřeny už od 1. prosince. Kapacita činí 300 dvojic na hlavní závod a dalších 150 na ochutnávku Run2, první dvě etapy. „Trať je určena milovníkům trailů a povětšinou vede zcela po nových úsecích, čtyři etapy kompletně. Bude to zase skvělé dobrodružství, jsme šťastni, že můžeme nabídnout našim účastníkům přímo prožít jedny z nejkrásnějších přírodních panoramat na světě,“ říká Martin Hafenmair, šéf trati. Tak se na ně pojďme podívat podrobněji.

Na startu se sejdeme v Garmischi pod největším německým vrcholem Zugspitze. Jeho masív se oběhne směrem k rakouské Tiroler Areně k Ehrwaldu a Biberwieru, odkud vystoupá k průsmyku Marieberg a Berglesbodenu (1855 m). Následuje technický sešup dolů po Nassereithských pastvinách. Hned na úvod 43 km a 2180 m vzhůru. Za zmínku stojí, že 48% trati vede traily a 40% po gravelových cestách, jen zbytek po asfaltu.

Den nato pokračujeme do Imstu, 31 km a 1770 m. Stoupá se přs Hochleiten k Simmeringer Alm (1770 m) a východnímu vrcholu Tschirgantu (2270 m). Sestup borovicovým lesem ke Karröster Alm až dolů do města. Třetí den čeká královská etapa do Madarfenu na konci Pitztallu – 54 km a 2800 m! Od řeky Inn až k ledovci, nejvýš do 2211 m.

O den později následuje odpočinek v podobě 11km sprintu od jezera traily přes kořeny až do 2510 m a pak mírně dolů k Rifflsee. Pátá etapa pokračuje z Madarfenu do Oberguglu, 36 km a 2400 m nahoru. Trasa vede okolo Braunschweiger hütte k průsmyku Rettenbach (2992 m) s ledovcovými panoramaty, dále na Gaislachalm, Lenzenalm, ještě nahoru k Nederskému jezeru a pak dolů do Obergurglu.

Další den přes Brunnenberg, Windachtal, Hildeheimer hütte (2840 m) a Jochdohle (vrchol celého ročníku 3140 m), pak přes sněhová pole k Eisgratu, Gamsgartenu, na Dresdner hütte do cíle ve Stubaiském údolí. 33 km, 1900 m nahoru, 1950 m dolů, jen 5% po asfaltu.

Předfinální sobotu se startuje z Mutterbergu, podél vodopádu Grawa k Langentalu, dále na Nürnberger hütte a tady se napojí na Stubai High Trail. Italskou hranici překročíme v Pflerschscharte (2600 m) u Tribulaunhütte. Odtud už se klesá lesem do údolí. Třetí maratonek na trase… 43 km, 2100 m nahoru, 2700 m dolů.

Zvonění kravských zvonců do poslední etapy povede 34 km (2700 m nahoru) po jihotyrolském území Itálie přes Daxlský les z Gossensassu přes Zirogalm, „Klíčový“ průsmyk, Füssendrass před posledním stoupákem Grosbergským údolím na Sandjoch (2642 m). Perfektní single traily pak zamíří k Brixener hütte a přes Fane Alm, nejkrásnější vísku jižních Alp, až dolů do Valsu, kde se připravovala česká fotbalová reprezentace na úspěšné Euro 2021.

Letos jsme přinesli pár zážitků přímo z trati jako motivaci. První den nového roku se může stát začátkem přípravy na pro většinu z nás, životní, alespoň běžecký, zážitek. Tak o tom aspoň přemýšlejte…

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *