Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Sport. Spa. Style. Falkensteiner Schladming se těší na zimu

Sdílet

V horských destinacích sídlí většina ze třticetičlenné rodiny hotelů Falkensteiner. Na zimní sezonu se tak těší i v rakouském Schladmingu, jedné z alpských perel. Na vyhlášenou sjezdovku Planai vyhlížíte přímo z okna hotelu a dojdete k ní po pár krocích i v lyžákách.

Už od 12. listopadu se lyžuje právě tady v horní části lanovky Planai (tříhodinový skipas stál za 25 eur), nebo o týden déle i nahoře na ledovci na Dachsteinu. Teď po vynucené covidové pauze se dočkáte i výzvy v podobě možného přejezdu 4 zdejších vrcholů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm) této štýrské oblasti Schladmingské Taury na lyžích. Také absolvovat Black Quartet, čtyři epesní černé sjezdovky, bude stát rozhodně opět zato. Kompletní lyžařská mapa přímo zde ve Schladmingu obsahuje 46 lanovek a vleků a 79 sjezdovek o délce 230 kilometrů, rozšiřuje se i dál na celou oblast Ski Amadé, ta má dokonce 760 km.

Tradiční zahájení lyžařské sezony Ski openingem zde letos vzhledem ke známým covidovým okolnostem neproběhlo. Oblíbený adventní trh v Talbachu však přece jen otevřel své stánky, později první lednový víkend by se měl konat tradiční závod historických vozidel Planai Classic a vrcholná lyžařská událost, večerní slalom mužů světového poháru na Planai, se jede 25. ledna.

Zdejší hotel Falkensteiner na pár dní zavřel, ale od 17. prosince opět přivítá hosty. V programu Sky unlimited získáte najednou ubytování i skipas. Na zimu jsou k dispozici další výhodné balíčky, například za pět strávených nocí, dostanete jednu navíc zdarma. Ke dvěma noclehům vás pozvou na romantickou jízdu saněmi, taženými koňmi. A taky přiloží dvoudenní vstupenku do běžeckých tratí v nedalekém Ramsau i s balíčkem občerstvení Power pack. Tam je připravena pravidelně i úvodní lekce pro začínající skialpinisty. Na Velikonoce k šestidennímu pobytu získáte skipas pro dítě do 15 let zdarma. V prvním novoročním týdnu rozšiřuje nabídku sportovních aktivit podvečerní apres-ski jóga přímo v hotelu, který se pyšní čtyřmi hvězdami a třídou Superior.

Ostatně cítit se v něm budete tak, jak hlásá heslo hned u vchodu: „Welcome home!“ Na první pohled zaujme jeho moderní architektura s alpskými akcenty z dílny známého studia Hohensinn Architectur, dřevěná fasáda, rozlehlé prosklené plochy s dokonalými výhledy i velkorysé terasy apartmánů. Nejluxusnější Dachstein suite zaujme krbem a koženým sofa, v Hochgolling suite najdete i efektně umístěnou vanu přímo uprostřed pokoje a taky privátní saunu. Relax ale užijí všichni hosté v rozlehlém Aquapura Spa (má 1500 m2) s vnějším i vnitřním bazénem, vířivkami, dalšími saunami i fitness centrem a masérským zázemím.

Kompletní zážitek pak doplní vybraná kuchyně i nápoje ve zdejší restauraci Steirer. Tečku můžete napsat v útulném baru s pohledem na potemnělé strmé svahy za okny.

Pěšky dojdete z hotelu snadno i do malebného centra městečka. Další výhodou adresy Falkensteiner Schladming je snadná dopravní dostupnost. Město leží v nížině na hlavním tahu, přijet můžete snadno i autobusem nebo vlakem. A ještě se cestou zastavit na návštěvě mozartovského Salcburku. Rezervaci nebo bližší informace o hotelu získáte na mailové adrese: reservation.schladming@falkensteiner.com nebo na telefonu +43 50 99118013

Veškeré aktivity budou samozřejmě ovlivněny bezpečnostní situací. Už od 8. listopadu platí v celém Rakousko pravidlo 2G (getestet, genesen), to znamená, že při ubytování či nákupu skipasů vás zkontrolují, zda jste očkování, nebo jste už prodělali onemocnění covidem-19, testy tedy nestačí. Aktuální požadavky najdete na webu www.austria.info.

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *