Klikněte pro hledání

Běhy

Přes 7 pohoří doběhli až na Šumavu… Straková vyhrála na rodinném výletě

Sdílet

Poslední porci běžeckých zážitků nabídnul letos trailový seriál 7 pohoří na Šumavě. Trať vytvořená Horskou službou vedla ze Železné rudy k Čertovu a ledovcovému Černému jezeru, pod Špičákem (1202 m), okolo nádrže Hamry, na vrchol Pancíře (1214 m) a zase zpátky do města. Výživná pětadvacítka s tisícimetrovým převýšením.

Z jasného triumfu se radoval 49letý Jiří Červenka, stavař z Hořovic, který nedaleko na Churáňově staví penzion. A taky táta čtyř dětí včetně triatlonového reprezentanta Lukáše Červenky. „Já už si vybírám pěkné tratě a tady to zrovna tak dobře ještě neznám, moc se mi to líbilo,“ říkal spokojeně běžecký parťák Davida Gerycha, který letos vyhrál mj. Krkonošskou 50 TRC.

„Začal jsem běhat až později, shodil jsem třicet kilo a už to docela jde,“ usmíval se vítěz. „Drželi jsme se vepředu s pozdějším vítězem kratší šestnáctky, krátce před tím, než se jejich trať oddělila, jsem polykal gel a on mi lehce utekl. Ale já nevěděl, jak to vypadá za mnou, tak jsem se ani dál nijak nešetřil. V cíli z toho bylo devět minut na druhého a třetího, až jsem byl překvapený,“ usmíval se muž, který se chystá na příští rok na velké alpské závody do Brixenu a Zermattu.

Tyhle končiny moc dobře zná Anna Straková. „Ale ještě jsem nebyla pořádně na Šumavě, a slyšela jsem, jak jsou tahle jezera krásná, chtěla jsem je vidět,“ prozradila motivaci účastnice olympijského maratonu v Aténách 2004, původem ze Slovenska. A tak naložila do auta tři dcery a vyrazila. „Přijely jsme na start, koukám a nevidím žádné pořádné kopce,“ divila se úspěšná vrchařka, která má letos na kontě výhru i v prestižní rakouské skyrunningové sérii navzdory bloudění v posledním podniku v Nassfeldu.

„Na Králický maraton se mi nechtělo, ještě cítím nohy. Ale zůstaly jsme na Šumavě do druhého dne, udělaly si pěkný výlet, bylo krásně,“ pochvalovala si víkendový program. A samotný závod? „Jo, běželo se mi pěkně, i když ty bolavé úpony okolo kyčlí se mi už asi nezlepší. Musela jsem spěchat, protože holky na mě čekaly v cíli poprvé samy,“ vyprávěla nezdolná 48letá máma. Navzdory mírnému zakufrování v závěru skončila absolutně pátá v čase 2:20:37.

Uznáním přímo na místě ji ocenil i známý fotograf a cestovatel Jiří Kolbaba, ostatně sám toho naběhal docela dost a v hodinovce překonal i osmnáct kilometrů! To druhý VIP host, čerstvý světový rekordman v plavání pod ledem (v únoru dal 80 metrů v zatopeném lomu Vápenka u Teplic), David Vencl běžel i s přítelkyní šestnáctikilometrovou trasu, na trati si užili 1:46 hodiny.

Nejlepší na ní byli Tomáš Ondráček (1:19:42) a Monika Hloušková (1:23:01). Krátký ženský Kari Traa Run (8 km/300 m převýšení) vyhrála Veronika Kožíšková z Dobřan za 49:13.

Tak zase za rok!

Kompletní výsledky zde.

Reportáž z předposledního závodu 7 pohoří tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *