Klikněte pro hledání

Běhy

7 pohoří běželo za pokladem zaniklých hornických osad v Krušnohoří

Sdílet

Vyběhnout do lesa, vydat se po ukrytých stezkách a cestičkách, objevit ukryté kouty hor… a netlačit se v davu v hromadách odpadků (jako jinde). K tomu buď podat maximální výkon, anebo si jen užívat protažení v přírodě. Víc a víc běžců hledá takové podniky. A kdo vyrazí na 7 pohoří, neudělá chybu, tak jako o víkendu v Krušných horách.

„Moc pěkný závod, výborně značená trať, bezvadné počasí,“ pochvaloval si Jan Němec z Jesenice u Prahy, který běhá za atlety z Kolína. A stálo mu za to se sem vypravit. Odměnou se mu kromě zážitku, stalo i vítězství. „Ale jo, běželo se mi pěkně. Půlku jsme se drželi společně s později druhým Marcelem Šulejem, ale v jednom stoupání mi pak odpadl a já to už udržel až do cíle,“ popisoval vývoj.

V neprobádaných končinách Krušných hor mezi zaniklými hornickými osadami běžel 23 km s převýšením 1015 metrů 2:02:21, druhý Šulej ztratil 2:56 a třetí Jiří Šilhan ještě minutu navíc.

„Dostal jsem startovné do seriálu k vánocům, ale vyšlo mi to až tady na předposlední závod,“ komentoval svoji premiéru spíše silniční běžec, v terénu vyznavač patnáctkového Krosového poháru. „Ale v přírodě mě to baví víc a víc, je to zajímavější, hledám si podobné závody,“ dodal. Teď se ještě chystá na „kompromisní“ přírodní, ale rovinatý Třeboňský maraton, ve kterém by se rád přiblížil tříhodinové bariéře.

Mezi ženami vyhrála Klára Vaňková, která doběhla hned za absolutním vítězem (2:04:42). „Náročný, ale moc pěkný, ani jsem to nečekala, že budu tak vepředu,“ usmívala se překvapeně fyzioterapeutka z Hazlova u Aše. Také ona objevila 7 pohoří „live“ teprve teď, i když se chystala s přítelem už loni, ale to ji zastavila angína. Teď přijeli oba a ona ho předběhla o téměř dvacet minut, na to byla taky patřičně hrdá.

„Terény mě baví, tady jsem jen běžela, kochala se a ono to nádherně utíkalo,“ usmívala se. „Potěšily mě ty opravdu lesní cestičky, žádné široké dálnice jako jsem zažila jinde. Šla jsem na pocit, užít si to, velká spokojenost.“ Startovalo se na náměstí Míru v Abertamech, pokračovalo k bývalému dolu Eva, na Jelení (954 m), přes Švýcarskou boudu na Skalku (935 m), do Zálesí, přes zaniklou osadu Koff, Pstruží, vrchol sjezdovky a kopce Plešivce (1028 m) zase zpátky do Abertam.

Kratší třináctku vyhráli Marek Hušák (1:11:48) a Ivana Partíková (1:25:00). Dámskou Kari Traa osmičku Sára Jislová (51:40).

Letošní seriál 7 pohoří čeká už jen závěrečný závod na Šumavě 16. října, kde si zaběhne i světový rekordman v plavání pod ledem David Vencl.

Kompletní výsledky najdete zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *