Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši

Sdílet

Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže na tratích cross-country a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.

Víkend v termínu 25. a 26. září bude v Praze vyhrazen příznivcům horských kol. V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích všech kategorií včetně cyklistů s handicapem.  

Kbely Cycling Team vedený aktivním bikerem v respektované kategorii SuperMasters, ano, Miroslavem Svobodou, který pořadatelsky zajišťuje závod v Lesoparku Letňany, připravuje pro účastníky okruh tradičního XCO v délce 2 930 metrů s převýšením 94 metrů. Kdo závod ve Kbelích už někdy absolvoval, jistě bude souhlasit s lakonickým přirovnáním: zábavné, rychlé, ale překvapivě velmi těžké. Trať využívá nejenom traily místního bikeparku, ale také nezpevněné pěšiny a louky. Charakterizují ji krátké, prudké výjezdy a technické sjezdy, stále mění směr jízdy. Bikera velmi rychle doslova pohltí do toho pravého jezdeckého flow a pak už je jenom věcí individuální kondice, jak rychle okruh absolvujete.   

SK Velo Praha v čele s Karlem Kubínem, významným pražským cyklistickým funkcionářem, trenérem a bikerem, připravuje přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka. Trať v Písnici patří k čistě přírodní bikové trati a má několik typických prvků, kterými jsou například prudký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k Libušskému rybníku, hravý a jezdivý trail podél Libušského potoka a respekt budí i v minulém roce otestovaná a kladně přijatá novinka v podobě „Dropíku“, který opravdu musíte skočit a pak letět…

Trénink na obou tratích bude možný v pátek 23. září a v sobotu 24. září.

Průběžné pořadí po 5 kolech zde.

Registrace k závodům Kbely a Libuš zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *