Klikněte pro hledání

Cesty

Teva Terra Fi Lite. Spjati se zemí, ještě stabilněji

Sdílet

Outdoorové sandále přežívají trendové vlnění, tudíž nesmějí chybět v botníku aktivního sportsmana a poutníka. Zvlášť ty od kalifornské Tevy, jejíž vlajkovou lodí je model Terra Fi.

Značka založená v roce 1984 při vývoji lepších sandálů pro rafting v Grand Canyonu je světovým lídrem na trhu outdoorových a lifestylových snadálů, které prodává ve více než 40 zemích.

Poslední inovace posunula k lepšímu tvarovanou PU mezipodešev, nyní ještě odolnější a stabilnější. K tomu přibyly i pevnější nártové pásky, patní je polstrovaný. Na třech pozicích – od kotníky a při trojsměrném napojení pásků na vnějším nártu „šajtli“, najdete i podložení plastových spojnic. To nebývá zvykem! S Indiánsko-přírodním designem se zase počítá samosebou.

Chodidlo tedy v botě sedí pohodlněji a přitom pevněji v jakémkoliv náročném terénu a na druhou stranu vydrží pohodlně usazené i při celodenním nošení po městské dlažbě.

Dlouholetý nositel a vyznavač sandálů všeho druhu ocení kvalitu. Začíná u podešve Spider Original s až brutálně robustním vzorkem, který podpoří v terénu, tloušťka s měkkým Shock Padem v patní části pak skvěle odpruží jak na ostrých kamenech, tak na zmíněném asfaltu. V přední části má vložku podporující torzní tuhost. Při namočení neabsorbují vodu, navíc mají skvělou přilnavost v mokrém prostředí a maximální kontakt s povrchem. Neklouže, ani se nesmeká. A to tvrdí 85kilový chlap, po většinu času ověšený dalšími kily fototechniky.

Příjemný pocit chodidla podporuje nylonová podpora klenby pro lepší stabilitu i Microban zinková antibakteriální úprava. Ani po celodenním nošení v horkém létě (to letošní bylo nejteplejší za posledních mnoho desetiletí) a v prachu nepříjemně nezvlhnou ani nepáchnou. Sedí i v chladnějších dnech s módesmany vysmívanými ponožkami. Pohodlí pro namáhané nohy vítězí nad módními stereotypy.

Tím pádem se nemusíte bát skoro celoročního nošení, minimálně jako přezůvek při zimních pobytech na horských boudách. Snad jen přece jen vyšší váha může vzbudit pochybnosti. Ale vždyť jde vlastně funkčně o vylehčenou verzi pohorek, tak co.

Osvědčila se velikost zhruba o půl až číslo větší, než by se na první pohled jevilo. Ale mírné zakřivení podešve v přední i zadní části drží nohu přesně a nedovolí prstům klouzat ven.

Na českém trhu distribuuje polská firma Raven, širokou nabídkou disponuje brněnský Tevastore.

Text: Michal Beránek

Teva Terra Fi Lite

outdoorové sandály

technologie: Microban, Shoc Pad, Spider Original

váha: 900 g pár (velikost 10/44,5)

cena: nyní 2159 Kč

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *