Klikněte pro hledání

Kola

Bikeři na žhavém Zličíně, pokračoval Pražský pohár MTB

Sdílet

Ani tropické teploty přesahující 34 stupňů neodradily více než šest stovek bikerů, kteří se během víkendu postavili na start druhého a třetího kola Pražského MTB poháru na Zličíně.

Pořadatelé, podobně jako v minulém roce, koncipovali závod tak, že sobotní závod absolvovali cyklisté po směru hodinových ručiček, zatímco v neděli jeli proti jejich směru.

A přestože Zličínský okruh disponuje pouze 25 metry převýšení na jedno závodní kolo, trať je postavená jako velmi náročná. O tomto faktu se mohli přesvědčit jezdci všech kategorií a v kombinaci s extrémním teplem pro ně byly závody skutečně vyčerpávající.

Elitnímu poli vládli Josef Jelínek (Cyklostar/Trek/Pirelli) a Zuzana Kadlecová (Adastra), v neděli pak Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavý Cycling) a opět Kadlecová.

Na Zličíně se v sobotu nerozdávaly pouze cenné body do celkového pořadí poháru, ale jezdci jejichž klubová příslušnost patří některému z pražských klubů, bojovali o prestižní tituly Přeborníků Prahy. V nedělním programu se zase neslyšící cyklisté utkali o titul mistra České republiky – zvítězili Jan Čapek a Renata Šuláková, oba z Olomouce.

„Máme velkou radost z příznivých ohlasů závodníků i jejich týmů na zličínské závody, je to pro nás zadostiučinění za mnoho brigádnických hodin a dní, které jsme strávili přípravou tratě, areálu i celého dvoudenního podniku“ neskrýval v neděli odpoledne svou radost unavený, ale šťastný Martin Jarouš, ředitel zličínského závodu a šéf pořádajícího týmu Calabrone.

Příznivce Pražského MTB poháru nyní čeká měsíční pauza, ale už 17. a 18. července v pražském Motole proběhne čtvrtý a pátý pohárový závod. A to na nové trati a v lokalitě, kde se doposud cyklistické závody nekonaly. V rámci těchto závodů se uskuteční i Akademické mistrovství České republiky horských kol v olympijském cross-country.       

Kompletní výsledky 2. kola Pražského MTB poháru zde

Kompletní výsledky 3. kola Pražského MTB poháru zde

Celkové pořadí po 3 kolech zde

Více informací najdete na webu seriálu: www.prahamtb.cz

Foto: Barbora Klap

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *