Klikněte pro hledání

Běhy

Vyběhněte do prázdnin na Petříně na Trailu Praha

Sdílet

Když už se běhá, resp. závodí, tak proč nevytrvat až do prázdnin? Anebo proč se do nich rovnou nerozběhnout. Zkuste to při tradičním už osmém Trailu Praha, poslední červnovou neděli (27.) na Petříně.

Kulisy zamilovaného parku pořadatelé ze SportGroup.cz původně spojili s měsícem lásky, májovým termínem. Jednou tu na stupních vítězů pak dokonce došlo k žádosti o ruku… Ale letos stejně jako loni, tentokrát opět vynuceně vinou vládních zákazů sportování, se museli přesunout do léta, teď června, měsíce obvykle žhavého aspoň teploměru.

Což zvyšuje náročnost zdejšího pětikilometrového okruhu, resp. desetikilometrové trati. Z ochozu za strahovskou menzou se běží podél horní stanice lanovky, pak dolů Lobkovickou zahradou s výhledem na Hrad směrem k americké ambasádě. Dále k Újezdu a pod Nebozízkem k soše romantického básníka K. H. Máchy, odtud pod Hladovou zdí do jižní části v Kinského zahradě.

Tady se už neklesá až dolů téměř k růžovému smíchovskému tanku, ale profil ušetří metry v traverzu směrem k jezírku a vodním hrátkám. Pak ale přece jen musíte došplhat zpět až vzhůru ke kolejím. Pak to samé ještě jednou… Převýšení činí i tak řádných 320 metrů – a tedy polovinu na doprovodné pětce.

Ale nebojte, však tu v minulosti běžely i finalistky České miss, na druhou stranu historické zápisy tu činili maratonský šampion Petr Pechek, nejlepší současný český běžec Vít Pavlišta, olympijští vítězové pětibojař David Svoboda či lyžařka Kateřina Neumannová, dvakrát vyhrál elitní horský běžec Tomáš Maceček anebo se pravidelně účastní Ondřej Fejfar. „Mám to tady rád, loni mi vítězství pomohlo jako dobrý test formy i k sebevědomí do další sezony,“ říká.

Právě on zabojuje letos o své páté prvenství.  Vedle něho na startovní čáře se můžete poptat po receptu. Formu má slušnou, což ukázal už na zahajovacím podniku Trail Running Cupu, Brdském půlmaratonu v Kytíně. Mezi ženami loni triumfovala poprvé Daniela Treglerová, objev atletické Slavie.

Závodnický servis nabídne zdejší běžný vysoký standard včetně sprch, což nebývá tak úplně zvykem. „Což se hodí, pokud si třeba ještě před závěrem školního roku vyrazíte s celou rodinou na výlet do centra metropole,“ láká ředitel závodu Martin Dvořák. Po sportu, opět tu závodí i děti, můžete pokračovat na Petřínskou rozhlednu, nebo na Hrad. A třeba si tam dát i repete ve Zlaté uličce…

Ještě pro úplnost: děti startují v 11, dospělí ve 12.30. Registraci v samoobslužném systému orgsu.com najdete zde.

Reportáž z loňského závodu je tady..

Foto: Martin Wawrzyczek, Ladislav Adámek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *