Klikněte pro hledání

Cesty

Glamping, to je úžasné kempování

Sdílet

Na zahradě. V lese. U potoka. V džungli. Na louce. Kdekoli. V luxusních stanech můžete být v bezprostředním kontaktu s přírodou tam, kde se cítíte dobře. Tam, kde je svět nejen krásný, ale přímo nejkrásnější. To je idea glampingu – slova složeného z glamour a camping, „úžasného kempování“, cestovatelského trendu posledních měsíců. V dobrém slova smyslu povýšení tradičního kempování na vyšší úroveň.

Noví „nomádi“ si přitom vůbec nemusejí odepírat styl, design, ani komfort. Vysokou úroveň ubytování v přírodě zajistí fajnové stany, často vybavené i topením, toaletou, koupelnou či nábytkem. Během outdoorového dobrodružství nabízejí maximální pohodlí v bezprostředním kontaktu s přírodou. K jejich provozu ani nepotřebujete obytné auto, stačí dostatečný zavazadlový prostor…

Stan si můžete postavit u moře, ve vnitrozemí nebo na horách. I v turisticky rušnějších oblastech spíše na klidném místě. Anebo v blízkosti hotelu, odkud vám servírují až pod nos vybraná menu včetně šampaňského. Glamping se úspěšně rozvíjí třeba v Chorvatsku, Slovinsku nebo Keni. Stan však poslouží i jako dočasná základna i při venkovní párty, zahradní altán nebo prázdninová základna u vody.

Styl už se rozjíždí i v Česku, kde najdete informace na webu www.glampingcz.cz. Ten zahrnuje nabídku tipů nejen na stany, ale i další kapacity – jako jsou bungalovy, dřevěné minidomky „tiny house“ či obytné posedy, nebo i maringotky. Najdete je na zajímavých místech, kupříkladu v chlumecké oboře, jejíž historie sahá až do 16. století, u hraběte Kinského s výhledem na rybník Žehuň, tady zažijete i safari vysoké zvěře.

Anebo se můžete samozřejmě vybavit sami. Třebas stany od britské značky Lotus Belle jsou vyrobené podle osvědčeného vzoru jurty z nejkvalitnějšího plátna gramáže 360 g/m2.  Mají plochu až 65 m2 a zajišťují nejen dostatek prostoru, ale také přizpůsobitelný půdorys a výšku přes 2 metry – takže uvnitř lze normálně stát. Ke stanům se dodávají na míru vyrobené kokosové koberce nebo dřevěné podlahy z masivního dřeva. K dalším doplňkům patří speciálně konstruovaná kamna, solární moduly a osvětlení. Pro romantiky tělem i duší pasuje model Stargazer, v němž vleže na (polním) lůžku můžete přes průhlednou střechu v noci obdivovat hvězdné nebe.

Stan Lotus Belle se vejde do malého kufru, postavíte jej ani ne za hodinu a stojí už od 2 100 eur. Poslouží vám však nejen jako dokonalý příbytek na cestách, ale také jako zahradní altán nebo jako prázdninová základna u vody. Prubnete už letos?

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *