Klikněte pro hledání

Kola

Závodilo se jako na svěťáku… Cink vyhrál přesvědčivě český pohár bikerů v Brně

Sdílet

Týden po startu Českého poháru MTB na šumavském Zadově pokračoval seriál v cross country v Brně na trati předloňského mistrovství Evropy.  Vedle teď už všech nejlepších českých bikerů přijela opět velice kvalitní konkurence ze zahraničí. Závod žen vyhrála Janika Loivová (Hawaii Express) z Estonska před Jitkou Čábelickou (Gapp Systém/Kolofix). Mužům jasně dominoval Ondřej Cink (Kross/Orlen). 

Největší favorit závodu Cink šel hned po startu do vedení a s bezpečným náskokem tam vydržel až do cíle. S odstupem za ním byl Jan Vastl (Maloja Pushbikers) a chilský jezdec Martin Vidaurre Kossmann (Lexware MTB team). Ti spolu jezdili dvě třetiny závodu, ale pak mladý Chilan dokázal zrychlit, Vastla setřásl a dojel si jasně pro stříbrný stupeň.

„Od začátku jsem zkoušel jet na plný plyn. I v závodech světového poháru se tak musí jet, protože jinak není šance na dobrý výsledek. Počítal jsem však s tím, že si vytvořím větší náskok, ale dvojice pronásledovatelů na mě vytvořila tlak. Jsem rád, že mi vyšla tato taktika a cítím, že formu mám dobrou,“ zdůraznil Ondřej Cink.

Na čtvrtém místě se držel prakticky celý závod Cinkův týmový kolega Bartłomiej Wawak z Polska. O další místa bojovala trojice Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/Pirelli), mladý Jan Zatloukal (Nutrend/Specialized) a Lukáš Kobes (Gapp systém/Kolofix), který však ze souboje vypadl v předposledním okruhu. Do něj vjížděli Škarnitzl a Zatloukal těsně za sebou, ale po pádu Zatloukala bylo o první šestce rozhodnuto.

Tak jako na Zadově odstartovala v závodě žen velmi dobře 32letá Čábelická, ale stejně jako na Šumavě se i dnes musela nakonec spokojit s druhým místem. Ve druhém kole se na nejlepší českou bikerku dotáhla o rok starší Estonka Loivová, devátá ve světovém žebříčku UCI, v dalším okruhu ji odjela a následně svůj náskok navyšovala. „Měla jsem tu týden soustředění, trvalo mi, bnež jsem se rozjela, ale pak to bylo dobré. Teď se musím připravit hlavně na olympiádu,“ komentovala svůj výkon.

To však již na trati nebyla Tereza Tvarůžková (Expres.cz/Tufo Kolín), která v úvodu závodu měla pád a skončila v nemocnici s lehkým otřesem mozku. Velice podařený závod jela Adéla Holubová (kola-bbm.cz), která si třetím místem zajistila prvenství mezi závodnicemi kategorie do 23 let a vybojovala svůj nejlepší výsledek v kariéře.

„Myslím, že z mé strany to bylo podobné jako minule. Sice jiná trať, ale opět skvělý začátek závodu. V průběhu jsme pak jezdily spolu s Janikou, ale ve třetím kole nastoupila, získala pár metrů k dobru a já ji již nedostihla. Nyní si trochu odpočinu a pak se již budu připravovat na další závod světového poháru v Leogangu, který se jede za čtrnáct dnů,“ řekla Jitka Čábelická.

Kompletní výsledky najdete zde.

Zpravodajství z prvního závodu je tady.

Třetí díl českého poháru se koná 26.-27. června v Bedřichově.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *