Klikněte pro hledání

Běhy

Plzeňský trail na Brdech se v sobotu poběží, hurá!

Sdílet

Místo řečí (politiků a funkcionářů, často ve smrtelnéí kombinaci obéhož), raději činy. První díl třídílné série Hannah Trailů se tuto sobotu poběží, sic mírně omezený, ale nedočkavé běžce přírodňáky jistě uspokojící. Nabízí tři tratě – 42, 19 (převýšení 350 m) a 11 km, i dětské distance.

„Rozhodli jsme se před dvěma týdny, po uvolnění cestování mezi okresy. Myslím si, že běžci jsou zdravě nadržení, chybí jim poměření se a že to takhle dáme. Objednali jsme ideální počasí,“ říká Jan Hasman, šéf pořadatelského týmu. „Takhle“ znamená jako termínově omezenou měřenou časovku, chybět bude pouze hromadný start. Ostatně podobně to zvládli přes zimu na maratonu Praha-Dobříš, poté lehce variovaně v Běhu na Blaník a neméně úspěšně i na Slapy Trail Maniacs. Když se chce, všechno jde.

Epicentrum najdete v hospodě Žernová v Lázi na jih pod Příbramí od 9 do 16. Stačí jen přijet, nahlásit se až tady a – běžet. „Vyberete si volný startovací čas na místě, odhadujeme přibližně po dvou minutách. Poběží nám časomíra, ale pak už pojedeme postaru, tužka, papír,“ vysvětluje ředitel. V cíli vám přistane na krku účastnická medaile, dostanete občerstvení a v závěru se vyhlásí stupně vítězů ve čtyřech kategoriích (muži, ženy, do 39 a 40+). Na nejlepší čekají slušné ceny z produkce Hannahu.

Zážitkové proběhnutíčko míří na stezky do brdských lesů, zdoláte dva největší vrcholy brdského pohoří Tok (865 m) a Prahu (862 m), k tomu i další kopce Třemošnou, Klobouček nebo Brdce. Značení bude jen na hlavních křižovatkách a nečekaných zákrutech, pořadatelé doporučují nahrát si mapu do mobilu nebo hodinek, anebo ji jednoduše vytisknout za gumu u trenek.

„Trať je pěkná, připravujeme ji dva roky. Snažili jsme se co nejvíc vyhnout panelkám, nechvalně proslulému brdskému specifiku,“ dodává Hasman. Závod založil před pěti lety jako dárek pro manželku, která se nevešla do startovky na německém trailu na Gross Arberu. I proto ta čtyřicítka (správně, slavené jubileum…). Brzy však přibyly i střední a kratší varianta. Tedy běhání pro všechny. Účastnická čísla však drtí současná podivná situace, očekává se okolo stovky běžců.

Další závody seriálu s podobným organizačním scénářem proběhnou (snad už normálně) 29. 5. v Letkově a 13. 11. na plzeňském Krvavci.

Tak šup šup, tuhle sobotu určitě ještě stihnete z Prahy a jihozápadního okolí zmenežovat. Víte, jak zaslouženě bude chutnat plzeňské pivínko po plzeňském trailu – jak jindy ne.

Více a přihlášky zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *