Klikněte pro hledání

Kola

Česká spořitelna MTB team vyrazil do závodní sezony na kole i na běžkách

Sdílet

Zajímavé zážitky si sdělují na dálku na startu sezony bikeři nejstaršího a tradičního tuzemského týmu Česká spořitelna/Accolade. Matouš Ulman držel prapor na známém otvíráku Kamptal Trophy v rakouských vinicích okolo Lagenlois sedmým místem. Pátou pozici získal nováček formace Marek Rauchfuss na mistrovství světa v zimním triatlonu v Andoře!

„Bylo to kruté, teplota se pohybovala okolo jednoho stupně,“ komentoval řádný křest nového oblečení týmový šéf Radim Kořínek. „Ale náš jediný matador to zvládl na výbornou,“ chválí Ulmana, který ztratil na vítěze Cinka 3:33 minuty. Zato za sebou nechal i desátého Jana Škarnitzla (Cyklostar/Trek/Pirelli) a další české XC specialisty – mezi ženami byla třetí Jitka Čábelická (Gapp system/Kolofix). Tým se připravoval do posledních chvil na Kanárech a ve čtvrtek ho čeká kompletnější premiéra na silnici na etapovém Mediterranean Classic.

Tam se ukáže i Jaroslav Kulhavý. Ten podle prohlášení v České televizi před pár dny zatím ještě definitivně „neodpískal“ ani naději na olympijský start v Tokiu. Česká jednička Ondřej Cink (Kross/Orlen) se zdá jasná – ostatně vyhrál i teď v Lagenlois, ale stále ještě existuje šance na zisk druhého místa na úkor Němců…

Hoši se potkají v Barceloně, do katalánské metropole má namířeno i Marek Rauchfuss, není daleko. V Naturlandii v Andoře si střihnul své obvyklé intermezzo v zimním triatlonu, v němž už dokázal získávat i medaile – z MS má dva bronzy a jedno stříbro. Jenže letos je tohle jediný závod… „Na běžky jsem měl strašně málo času, navíc mi nesedla nadmořská výška přes dva tisíce. Nezajel jsem podle svých představ, i když jsem do toho dal všechno,“ hlásil. „To zlato mi pořád chybí, mám se zimním triatlonem nevyřízené účty,“ dodal. Rozhodovalo se až v závěrečném běhu na lyžích, titul získal ve své premiéře norský borec Hans Christian Tungesvik. Mezi ženami skončila taktéž pátá Aneta Grabmüllerová, ale dokončila se zlomeninou malíčku na ruce, takže nemohla nastoupit spolu s Rauchfussem za obhajobou bronzu.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *