Klikněte pro hledání

Kola

Cyklisti jedou první e-mistrovství ČR. Do pelotonu můžete naskočit i vy, doma

Sdílet

Zní to trošku divně, ale bohužel si musíme zvykat na jinou, realitu:  Čtyřdílný seriál virtuálních cyklistických závodů Škoda eCup 2021 vyvrcholí ve čtvrtek 25. března prvním oficiálním mistrovstvím České republiky v e-cyklistice. Na startu nebudou chybět zvučná jména českých reprezentantů, ale i rychlobruslařské legendy a také znamenité cyklistky Martiny Sáblíkové. Přidělovat se budou mistrovské dresy pro kategorie Ženy elite, Muži Elite a Juniory.

Finálový závod nebude jen o účasti dvaceti nejlepších nominovaných závodníků, ale rovněž o více než čtyřech stovkách hobíků, kteří pojedou online ve svých „obývácích“. Potřebujete jen chytrý trenažér a virtuální aplikaci Rouvy, registrace končí v den závodu v 16 hodin. Tentokrát se pojede na části trasy české jarní klasiky Velká Bíteš – Brno a bude měřit 30,5 km s převýšením 444 metrů. Detaily o trase najdete zde.

„Trať je víceméně na závodní trati Brno – Velká Bíteš – Brno, jede se kolem nové Velké ceny a po starém okruhu přes Kohoutky. Jsou na něm dvě těžká stoupání a dvě pozvolnější. Samozřejmě ale bude docela rychlá, počítám, že se pojede kolem pětačtyřiceti minut, možná těsně pod,“ říká český reprezentační trenér silničářů Tomáš Konečný.

Mistrovský závod se na rozdíl od předchozích virtuálních závodů musí jet prezenčně v jednom místě na kalibrovaných trenažerech a za přítomnosti rozhodčího. Jako lokalita pro závod byly zvoleny prostory autosalonu Škoda Auto Opat v Nupakách u Prahy. Závodníci i členové realizačního týmu musí projít všemi epidemiologickými opatřeními včetně absolvování PCR testu na covid-19.

„Aby šampionát byl korektní, tak všichni pojedou na stejných trenažérech s nastavenou váhou jezdců. Bude to zcela objektivní,“ ocenil Tomáš Konečný. Poukázal i na to, že všichni budou na jednom místě, tak nemusí čekat, co ukáže aplikace a hlídat nástupy to bude jednodušší.

Největším tahounem závodu mezi ženami bude určitě Martina Sáblíková, která s přehledem vyhrála i poslední třetí kolo s výjezdem na virutální Tourmalet. „Jela jsem dva závody v období, kdy jsem měla mít volno – to se tím pádem trochu změnilo. Musela jsem něco najet, což dělám i běžně, ale spíš se snažím víc odpočívat. Ačkoliv byla rychlobruslařská sezona krátká, byla náročná. Teď bych měla najíždět objemy a pohybovat se v nižších tepových frekvencích, ale tepovka mi najednou lítá nahoru. Mě to na trenažéru strašně baví a jsem ráda, že jsem do toho prvního závodu šla. Teď čeká taková časovka na 30 kilometrů, něco pod hodinku maximálního výkonu. Hlavně doufám, že mě to bude zase hodně bavit. Bude to určitě jiné, než jet doma, protože nás tam bude víc vedle sebe. Když člověk uvidí ty lidi, nervozita přijde, i když je to virtuální závod, než když si v uvozovkách odskočí z gauče. Každopádně si to protrpím od začátku do konce, ale hrozně se těším,“ chystá se.

Dále závod žen pojede mistryně ČR silničním závodě Jarmila Machačová, Petra Ševčíková a juniorka Hanka Runtová.Na šampionát se kvalifikovala také bikerka Karla Štěpánová, ale ta je v termínu závodu v zahraničí, takže do oficiálního šampionátu nezasáhne, nepojede ani olympionička Nikola Nosková.

Největší počet jezdců bude v kategorii mužů, kde bude o medaile bojovat devítka jezdců. „Většinu virtuálních závodů vyhrál Daniel Turek a zcela jistě bude patřit k favoritům. Pojede ale trojice jezdců týmu Elkov/Kasper, kteří budou moci uplatnit i týmovou taktiku, a to může sehrát důležitou roli,“ míní reprezentační trenér, který předpokládá i hodně zajímavý průběh mezi juniory.

Organizátoři očekávají rekord online přihlášených až k pěti stovkám účastníků. Přímý přenos celého závodu můžete sledovat na HbbTV/www vysílání ČT sport od 17.45 nebo na webu Českého svazu cyklistiky.

Startovní listina e-Mistrovství ČR

Ženy/juniorky: Martina Sáblíková, Jarmila Machačová, Petra Ševčíková, Hanka Runtová.

Junioři: René Zoaitter, Pavel Novák, Matyáš Vondráček, Štěpán Telecký, Petr Vávra.

Muži: Jakub Otruba, Daniel Turek, Filip Řeha, Petr Kelemen, Jan Zatloukal, Matěj Zahálka, Jaromír Skála, Jan Kraus, Jan Škarnitzl.

Kompletní startovní listina 4. kola Škoda eCup: https://my.rouvy.com/online-zavody/live/42826

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *