Klikněte pro hledání

Kola

Škarnitzl vyhrál první virtuální závod Rouvy s Kolem pro život, jel i zpěvák Ztracený

Sdílet

Virtuální závody se stávají, ať chcete nebo ne, realitou. Anebo aspoň její součastí. Profesionální jezdci i hobíci opět změří svoje síly v sérii cyklistických virtuálních závodů. Na začátek roku připravilo Rouvy společně s organizací Kolo pro život dvě zajímavé trasy. Na té první hustopečské byl nejlepší Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/Pirelli). O necelý měsíc později se pojede Šumavský MTB maraton z Churáňova přes Nové Hutě.

Do letošní premiéry na trenažérech nastoupilo více 650 lidí. V mocném finiši nakonec Škarnitzl porazil druhého v pořadí Jaromíra Skálu, bikera týmu Rouvy/Specialized Cycling Team. Oba borci změřili své síly v posledních metrech závodu na dálku. Zatímco vítěz odjel závod s aplikací Rouvy z domácího prostředí, Jaromír Skála byl přímo v televizním Rouvy studiu v pobočce firmy VirtualTraining v pražském Karlíně.
“Bylo potřeba včas chytnout nástup, koukal jsem se na tabulku s údaji watt/kg,” řekl pár vteřin po dojetí Jan Škarnitzl. “Finiš byl ale nepříjemný,” dodal na adresu Jaromíra Skály. “Jsem rád, že jsem s Honzou vůbec vydržel. Možná jsem do sprintu šel moc brzo,” okomentoval svůj výsledek mladý strakonický biker.  Na finiš závodu se můžete podívat zde. Na záznam celého závodu se můžete podívat tady.

Velký ohlas měla také účast zpěváka, skladatele a pianisty Marka Ztraceného. Ten se posadil na cyklistický trenažér vůbec poprvé v životě a to hned před kamerou. „Žádný refrén publikovatelný před 22. hodinou mě zatím nenapadl,“ odpověděl se smíchem na otázku moderátora přímého přenosu, který se ho na pocity z jízdy vyptával zrovna uprostřed jednoho z mnoha kopců mezi moravskými vinicemi. Třicet kilometrů dlouhé tratě se ale šumavský hudebník rozhodně nebál, i když mu dala zabrat. „Jsem na sebe regulérně pyšný, ale zážitek je to ale fakt dobrý, musím říct. I když posledních pár kilometrů jsem se modlil, ať to skončí. Trochu jsem vás podezříval, že tam přidáváte,“ usmíval se Marek Ztracený těsně poté, co projel virtuálním cílem. Závod absolvoval ve vimperském sídle firmy VirtualTraining, která software pro indoor cyklistický trénink Rouvy vyvinula.

Dvoudílnou sérii cyklistických virtuálních závodů připravilo Kolo pro život s aplikací Rouvy, která už připravila etapy Tur de France. loni se podílela na Tour de Swiss anebo spolupracuje s triatlonovým Ironmanem. Druhý závod se pojede 9. února. Do každého závodu se může přihlásit maximálně tisíc jezdců. Na vítěze čekají prize money – vítězové ženské a mužské kategorie získají 100 €.

Každý jezdec, který se chce zapojit do série virtuálních závodů, musí mít chytrý cyklistický trenažer, kolo a například počítač, iPad nebo telefon. „Chceme, aby s námi mohlo trénovat a závodit co nejvíc lidí. Mnohým jsme už loni na jaře umožnili překonat nucenou závodní přestávku způsobenou pandemií koronaviru a i teď se s námi mohou profesionálové i nadšení amatéři připravovat na venkovní závody. Aby jim to na jaře, až vyjedou do přírody, venku na kole chutnalo,“ řekl Petr Samek, výkonný ředitel VirtualTraining s.r.o.

Jakmile se zlepší epidemiologická situace, Rouvy s Kolem pro život mají připraveno pro fanoušky cyklistiky ještě jedno překvapení. “Pokud to situace dovolí, v což pevně doufáme, potkáme se se všemi rádi při exhibičním eventu ve Ski a Bike Centru Radotín 23. února,” dodává Tomáš Pravenec, ředitel komunikace Kolo pro život. Podobně jako v loňském roce budou v pražském Radotíně závodit ti nejlepší na trenažerech a svoji fyzičku si s nimi může poměřit kdokoliv, kdo na akci přijde. Trenažery budou zdarma dostupné pro veřejnost. Nebude chybět ani autogramiáda českých cyklistů.

Jak se jezdilo loni na jaře, čtěte zde.

Závod můžete živě sledovat zde:

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *