Klikněte pro hledání

Kola

Poslední zvonění: Nedělní BikeRanch Cup v pražské Višňovce

Sdílet

Oblíbený seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost BikeRanch Cup, který se koná v parku Višňovka v Praze 9, se tuto neděli navzdory všem komplikacím pojede. „Registrace běží, sledujeme situaci a doufáme do poslední chvíle, že uděláme zase pěkný závod,“ říká Vojtěch Dobšovič z organizačního týmu.

Díky tomu, že je seriál součástí kalendáře Českého svazu cyklistiky, se může konat dle pravidla o 130 osobách. Je to tedy nejspíš poslední letošní příležitost, jak si užít závod na horském kole. Jezdí se tu na tradičních hravých okruzích, kde začínal v pionýrských devadesátých let proslulý Pražský pohár, z něhož vyrostli mnozí reprezentanti. I teď se chystá bez ohledu na mistrovství světa v Leogangu a maratonu na Elbě kvalitní obsazení: Matouš Ulman, Filip Adel, Michal Bubílek, Jana Pichlíková nebo Michal Kaněra.

Závodní program poběží po celý den, pro všechny věkové kategorie od nejmenších až po veterány. Dospělí jsou rozděleni do čtyř „lig“ podle výkonnosti a se samostatnými starty. Nejslabší D vyráží ve 13 hodin, C ve 14 a spojené A s B v 15 hodin. Vyhlašovat se ale budou všechny čtyři zvlášť.

„Také ocenění nejlepších dětských závodníků provedeme odděleně po dvou kategoriích, abychom zamezili shlukování více osob. Nezapomeňte roušky na prezenci i vyhlášení! Naštěstí jsme v parku a nemusíme tedy víc řešit. Ale nechystáme občerstvení, zkrátka odzávodíme a jdeme,“ vysvětluje Dobšovič.

Letos se vinou podivné situace konal pouze jediný podnik, proběhl úspěšně 20. září, nebude se tedy hodnotit celkové pořadí. „Chceme pokračovat i v příštím roce, věříme, že bude zase líp,“ nevzdávají se pořadatelé okolo nestora Michala Douši. I dětské přípravky Kross/Bike ranch týmu plánují vytrvat v tréninku i v následujících dvou výrazně přiškrcených týdnech.

Registrace stále běží na: https://bikeranch-cup.cz/obchod/

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *