Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola

Dobrodružná pouť Eco-Challenge z Fidži vypouští po roce do světa strhující biják. I s českou partou

Sdílet

Skoro o rok v čase nazpátek se můžete vrátit a rozhodně to nebude nuda. Premiéra desetidílné série World’s Toughest Race: Eco-Challenge Fiji se vysílá už tento pátek 14. srpna na internetové televizi Amazon. Celá řada bude ke shlédnutí již v den premiéry.

Velkolepý trailer byl zveřejněn před pár dny. Tým ve studiích vedl Mark Burnet, materiálů z patnácti kamerových týmů, devíti dronů a dvou vrtulníků měli víc než dostatek. Posoudit, co se jim ze záběrů podařilo vytvořit, budeme konečně moci na vlastní oči. Další příběhy, postřehy a zážitky od závodníků i pořadatelů se můžete dočíst na Facebookové skupině Basecamp nebo na oficiálním instagramovém účtu závodu zde. Galerie fotografií týmů i záběrů ze závodu je přístupná na tomto odkazu.

S číslem 18 se na tichomořském ostrově Fidži mezi 66 týmy ze 30 zemí ukázala česká formace ve složení Jan Císař, Jan Obuškevič, Pavel Paloncý a Tereza Rudolfová s asistentem Liborem Křížem. Týmy během cesty plachtili na tradičních camaku polynéských plachetnicích, překonávali džungli, sjížděli místní řeky na paddleboardu, raftu nebo třeba také bambusovém voru. Mezi největší výzvy závodu patřily blátivé pěšinky džunglí s velmi obtížnou navigací, lezecké překonání vodopádů nebo i přejezd džunglí, kde bylo nutné kola pro neuvěřitelné množství bláta nést.

Dalším velmi důležitým úkolem bylo vyhnout se infekci z džungle, která některé týmy ze závodu vyřadila. “Připravená depa během závodu pro nás  byla úplně novou a velmi pozitivní zkušeností. Každý tým měl svého team asistenta, který se o svůj tým staral. Když přijedete po dvou dnech do depa, kde se můžete před deštěm schovat ve stanu a soustředíte se hlavně na odpočinek, ohromně vám to pomůže”, popisuje dámská součást týmu Tereza Rudolfová.

Hlavní výzvy závodu, které prověřily fyzickou i psychickou připravenost týmů a jejich schopnost táhnout za jeden provaz, byly také shrnuty v krátkých videích, které berte jako ochutnávku parádního menu.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *