Klikněte pro hledání

Běhy

Trailový seriál 7 pohoří startuje pod Raškovým můstkem v Beskydech

Sdílet

Čtvrtý ročník, sedm závodů, sedm českých pohoří, dva typy obtížnosti tratí… A především nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné! Už tradiční série trialových běhů 7 pohoří letos startuje v sobotu 18. července v Beskydech.

Běžecký seriál 7 pohoří má již svoji tradici a získal si oblibu mezi milovníky trailů. „Jedná se o závody pro všechny, kteří mají rádi běh v přírodě. Účastníky čeká minimum běhu po asfaltu, zato si užijí především lesní cesty, stezky a technický terén,“ říká Jiří Fidrant ze společnosti Norská móda, který již čtvrtým rokem sérii závodů organizuje ve spojení s Horskou službou ČR.

Vinou epidemie koronaviru se letos posunuly původně plánované termíny, proto první start proběhne až teď 18. července v Beskydech. Dál se postupně poběží v Jeseníkách, Krkonoších, Jizerských horách, Krušných horách, na Šumavě a celá série se uzavře 31. října v Orlických horách.Horská služba ČR pomáhá s přípravou závodů výběrem lokalit i samotných tras, protože právě její členové znají nejlépe místní terén a poměry a zajišťují tak bezpečnost závodu.

Účastníci si budou moci vybrat ze dvou variant dle úrovně své zdatnosti a chuti: trasy 10+ km s převýšením 500+ metrů a trasy 20+ km s převýšením 1000+ metrů. Vždy však půjde o členitý terén, běžci díky tomu mohou objevit nová atraktivní místa, kam běžně není možné se dostat – a navíc si přitom užít i nezapomenutelné výhledy a horské klima. Vyhlašovat se budou kategorie podle věku a pohlaví. Samozřejmě nechybí ani kvalitní a široké zázemí v prostoru startu a cíle, společně s bohatými občerstvovacími stanicemi.

V Beskydech se někdy maličko zatáhne…

Časový limit pro absolvování závodu jsou čtyři hodiny. Všichni účastníci se mohou po dokončení těšit na pamětní medaili a pro ty, kdo se umístí na stupních vítězů, jsou připraveny i krásné ceny od značky RaidLight, specializující se na vybavení a oblečení určené pro trail running a ultra trail. Úspěšní závodníci tak získají například ultralehké vesty, vychytané běžecké batohy, originální běžecká funkční trika, běžecké ledvinky či multifunkční šátky.

Zaregistrovat se můžete prostřednictvím webových stránek www.7pohori.cz. Zájemci se mohou přihlásit na jednotlivé závody (v předprodeji do 17. 7. je cena 590 Kč, na místě se platí 690 Kč) nebo nově i na celý běžecký seriál, kde platí zvýhodněné startovné (7 závodů za 2 890 Kč).

Reportáž z loňského závodu v Krkonoších jsme přinesli zde.

Dystopické Jizerky…

Program 7 pohoří 2020

18. července 2020: Beskydy

Připravuje se úplně nová trať na novém místě – tentokrát se odstartuje u skokanského areálu Jiřího Rašky v Trojanovicích a poběží se většinou po lesních cestách a pěšinách, samozřejmě nebudou chybět ani krásné výběhy vzhůru. Delší trať měří 22 km s převýšením 1200 m, kratší má 13 km s převýšením 750 m.

1. srpna 2020: Jeseníky

Delší trať měří 22 km s převýšením 1000 m a kratší 9 km s převýšením 600 m. Závod začíná v Koutech nad Desnou, poběží se na Medvědí horu a zdatní běžci se dostanou až ke známé nádrži Dlouhé stráně s majestátním výhledem na Praděd.

22. srpna 2020: Krkonoše

Delší trať je dlouhá 25 km s převýšením 1200 m, kratší má 14 km s převýšením 500 m. Startuje se na Benecku, horskými pěšinami a starodávnými chodníky doběhnou závodníci k rozhledně na hoře Žalý, delší verze nabízí trasu až k vodní nádrži Labská ve Špindlerově Mlýně.

12. září 2020: Jizerské hory

Závod běžce zavede na nejvyšší vrchol Jizerských hor – Smrk (1 124 m n. m.) s úžasným výhledem! Účastníci se proběhnou krásnou, málo známou, částí hor při hranicích s Polskem. Startuje se u Bílého Potoka.

19. září 2020: Krušné hory

Závodní série pokračuje v Krušných horách s tratěmi dlouhými 23 km a 13 km. Přírodní trasa provede běžce bývalou hornickou krajinou zapsanou v UNESCO. Poběží z Abertam lesem k bývalému dolu Eva, na Jelení a k Švýcarské chatě na Plešivci. Delší trasa vede až k Merklínu.

17. října 2020: Šumava

Delší varianta měří 22 km a nabízí převýšení 1050 m, kratší má 14 km s převýšením 600 m. Běží se z Železné Rudy podél ledovcového Černého jezera k pohádkovému Brčálníku. Obtížnější verze zavede závodníky až k vrchu Pancíř (1 214 m n. m.).

31. října 2020: Orlické hory

Delší varianta má 24 km, kratší 13 km. Startuje se v Deštném v Orlických horách a běží se přes Šerlich po hranici s Polskem k Masarykově chatě. V obtížnější variantě běžci vystoupají až na nejvyšší vrchol Orlických hor – Velkou Deštnou (1 115 m n. m.).

Prubnout můžete i aktuální běžeckou kolekci Devold.
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *