Klikněte pro hledání

Kola

Czeczinkarová a Hovorka vyhráli bikový aNti Corona Cup

Sdílet

aNti Corona Cup, prestižní forma závodů horských kol v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country v době koronavirové pandemie je u konce. Z celkového prvenství se radují Jana Czeczinkarová (Liv Mistral) a David Hovorka (Ethic Sport Cycling Team).

Od 1. do 31. května 2020 mohli bikeři z celé republiky v rámci svých závodních kategorií bojovat o neobvyklou trofej, unikátní, ručně vyrobený pohár připomínající svým tvarem obávaný virus. Závod proběhl záznamem jízdy prostřednictvím odpovídajícího měřiče na aplikaci Strava. Napříč republikou byly vybrány nejoblíbenější bikové tratě, které jsou celoročně udržované. Okruh světového poháru a mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, trať mistrovství Evropy v Brně, okruh mistrovství republiky v Hlinsku, technická trať českého poháru v Městě Touškově a okruh v Bike parku Zličín na kterém se pořádají závody Pražského MTB poháru.

Průběh byl zajímavý až do úplného závěru. V posledním květnovém víkendu došlo ke změně pořadí v několika kategoriích. Elitní kategorii mužů nakonec ovládnul Daniel Hovorka před Ondřejem Cinkem (Kross Racing Team) a Matějem Pechoutem (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda). Vítězkou kategorie žen se stala Jana Czeczinkarová před Terezou Sáskovou (Rouvy Specialized Cycling Team) a Michaelou Bojkovou (Bike 2000).

Opravdové drama se odehrálo v silně obsazené kategorii juniorů, kdy v posledních dnech soutěže doplnili chybějící jízdy v Praze a Městě Touškově jezdci týmu Nutrend/Specialized Racing, Jan Zatloukal a Tomáš Tlamka, kteří také obsadili první dvě příčky celkového hodnocení. Třetí příčku vybojoval Vojtěch Bláha z SK Velo Praha. Za zmínku stojí dosažené časy Jana Zatloukala, které by stačily na vítězství i v kategorii mužů Elite. Je velikou smůlou pro českou reprezentaci, že talentovaného Honzu čeká po nepříjemném úrazu na šumavském Zadově operace a musí podstoupit několikaměsíční léčbu.

Slavnostní vyhlášení proběhne v sobotu 4. července 2020 v rámci českého poháru horských kol v Městě Touškově.

Vítězové aNti Corona Cupu 2020

Žákyně I. 11 – 12 let:         Vítková Sára (Bike club Město Touškov)

Žáci I. 11 – 12 let:              Bečvář Oliver  (Ovládej kolo Trek Bikes)

Žákyně II. 13 – 14 let:        Pulkrabová Marika (Čistý sport)

Žáci II. 13 – 14 let:             Lienert Patrik  (Ski and Bike Kunratice Team)

Kadetky:                             Malošíková Julie

Kadeti:                                Černý Patrik (SK Velo Praha)

Juniorky:                             Hovorková Aneta (Expres CZ/Tufo Team Kolín)

Junioři:                                Zatloukal Jan (Nutrend/Specialized Racing)

Ženy:                                  Czeczinkarová Jana (Liv Mistral Cycling)

Expert 19 – 29 let:              Štěpáník Jiří (Nutrend/Specialized Racing)  

Masters 30 – 49 let:            Mitáš Radovan (Ski and Bike Kunratice Team)

SuperMasters 50+ let:       Hrtoň Aleš (Endeka Bassta Team)

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *