Klikněte pro hledání

Kola

Nabitý Šumavský pohár na Zadově zahájil domácí sezonu horských kol, vládli mistři. Rydval vyhrál ve Střižovicích

Sdílet

Ondřej Cink (Kross Racing team) a Jitka Čábelická (Gapp systém/Kolofix) potvrdili svoji vládu v aktuálním království českých horských kol. V prvním závodě sezony, kterým se stal výborně obsazený Šumavský pohár na Zadově, ukázali sílu a formu hned od startu. Za dva dny tady protnulo cílovou čáru skoro 350 závodníků všech kategorií, třeba mladého Martina Vakoče tu podpořila celá rodina včetně staršího bráchy, silničáře Petra.

Vakočové.

Pršelo, teploměr ukazoval čtyři stupně… „Já to tak miluju! Počasí, že by psa nevyhnal, ale i kdyby trakaře padaly, závodil bych osotošest. První závod po době koronavirový jsem si užil na maximum. A první místo to už byl takovej příjemnej bonus, protože ještě před pár dny jsem měl nohy dřevěný. Když se nezávodí, těžko se hledá motivace,“ napsal si na vítěz na facebooku jen chvíli po dojezdu.

Mezi muži dojel 23 vteřin za Cinkem druhý sice už spíše maratonec Martin Stošek (Future/Northwave), jemuž vinou pandemie nevyšel start na letošním Cape Epiku, i když už byl nachystaný v Jižní Africe, ale i ve skvělé formě cross-countryové.

Třetí skončil na skoro domácí trati o půl minuty Jan Vastl (Maloja/Pushbikers), který porazil o další téměř minutu a půl i Jana Škarnitzla (Cyklostar/Trek/Mercedes Benz Praha) – ten už se zotavil po zlomenině ruky z jarního Kypru. Pátý byl Jan Rajchart (Ethic Sport).

Čábelická.

„Konečně závody! Zadov je moje srdcovka, taky každé vítězství potěší, dneska dvojnásob,“ pochvalovala si Jitka Škarnitzlová premiéru s novým Scalpelem, který byl minulý čtvrtek představen a teprve v úterý smontován a vyladěn…

Mezi ženami obsadila druhou pozici s půlminutovým odstupem Karla Štěpánová (Maloja/Pushbikers), třetí skončila jen tři vteřiny za ní Tereza Tvarůžková (Expres CZ/Tufo Kolín), klubající se hvězdička kategorie do 23 let. Až čtvrtá pak za ní Jana Czeczinkarová v barvách svého nového týmu Li Mistral nabrala už téměř dvě minuty, za ni pátá Jana Pichlíková (Kross/Bike ranch) další minutu a šestá domácí Tereza Sásková (Rouvy/Specialized) ještě jednu navíc.

„V sobotu mraky dětí, v neděli kvalita, jelo se full gas. Tak jsme si to představovali,“ hodnotil Jiří Lutovský spokojeně za celý pořadatelský tým zdejšího Rouvy/Specialized teamu. Závod byl zároveň mistrovstvím Jihočeského svazu cyklistiky.

Foto: Zdeněk Formánek

Kompletní výsledky na www.sportsoft.cz

Další XC Střížovice u Turnova nedaleko Svijanského Újezdu (ano, lahodné pivo ze Svijan pochází odtud nedaleko…) vyhrál Filip Rydval (Česká spořitelna/Accolade) ve spurtu před Tomášem Matouškem (Cykostar/Trek/Mercedes Benz) a Michalem Bubílkem (Kross/Bike ranch).

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *