Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol se vrací. V Beckově

Sdílet

Tak přece, za chvíli už nestihneme závodní nabídku ani přebírat. V neděli 7. června odstartuje do své osmé sezóny nové éry oblíbený Pražský MTB pohár závodem v Beckově. Závod ale bude provázet celá řada opatření souvisejících s pandemií koronaviru. Pořadatelé žádají závodníky i jejich doprovody, aby sledovali oficiální stránky závodu na www.prahamtb.cz  a pečlivě se seznámili se všemi úpravami závodu v Beckově.

 Zásadní změny se týkají především těchto bodů: 1) Přihlášení na místě není možné, přihlásit se k závodu můžete pouze prostřednictvím online registrace http://prahamtb.cz/?page_id=18. 2) Neoficiální trénink na trati bude připravený na sobotu. 3) V Beckově bude pozměněný časový program oproti zavedenému programu Pražského MTB poháru. 4) Parkování vozidel bude na příjezdové komunikaci, mimo areál závodů. 5) Start počínaje kategorií žáků a starších kategorií se uskuteční mimo areál, na silnici pod kopcem a závodníci po startu absolvují úvodní zaváděcí asfaltové stoupání.

Vzhledem k tomu, že registrační systém už nyní eviduje téměř 500 přihlášených závodníků z celé republiky, žádají pořadatelé všechny jezdce a týmy, aby přijeli na závod až v čase nezbytně nutném pro přípravu k závodu a ihned po ukončení závodu opustili areál.

Team area v klasickém podání nebude k dispozici. Teamové stany bude možné postavit pouze na povolenky “velkým” týmům jako technické zázemí. O povolení je potřeba předem písemně požádat ředitele závodu Pavla Mišoně na mailu misak4@seznam.cz s uvedením SPZ vozidla, jménem a kontaktem na odpovědnou osobu. 

Pořadatelé také posilují informační systém v areálu. Kromě tradiční informační tabule a nástěnky u stanu kanceláře závodu bude v prostoru startu a cíle přítomen „technický ředitel závodu“ připravený odpovídat na všemožné dotazy závodníků i doprovodů.

Pražský MTB pohár 2020 v Beckově bude provázet i několik novinek platných pro všechny závody: 1) Start kategorie juniorů bude společně s kategorií muži. Naopak start kategorie kadetů bude společný s kategoriemi Masters. 2) Další změnou je věková úprava kategorií Masters podle nových pravidel UCI, kdy v této kategorii mohou startovat jezdci až od 35 let. Počínaje závodem v Beckově, budeme moci fandit i kategorii SuperMasters pro nejzkušenější jezdce ve věku nad 65 let.

Beckov patří mezi tradiční podniky Pražského MTB poháru. Na kombinaci přírodní a umělé tratě už závodili téměř všichni jezdci české bikové špičky včetně olympioniků. Také na nedělní start se připravuje řada reprezentantů, pro které bude závod v Beckově dalším testem výkonnosti po nucené koronavirové pauze poté, co se představili třeba minulý víkend na Šumavě.

„Trať v Beckově je ve výborné kondici díky pravidelným tréninkům,“ přibližuje ředitel závodu Pavel Mišoň z týmu Adastra Cycling Team. „Nově jsme upravili Rock Garden, kterou nám nějaký zahrádkář poctivě rozebral a odvezl, položili nové klády v technických sekcích a také postavili superklopénku, kterou vídáme na světových tratích“.  

Foto: Barbora Klapp

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *