Klikněte pro hledání

Běhy

Oblíbený seriál týmových půlmaratonů Craft Team Running se poběží v létě

Sdílet

Své letní termíny má v upraveném běžeckém kalendáři také Craft Team Running, půlmaratonů čtyřčlenných družstev. Ten přináší běžcům jinde nevídaný pocit týmové sounáležitosti už ve třetím ročníku.

„Situace se zlepšujeme každým dnem natolik, že jsme si téměř jistí, že budeme moci uspořádat naše závody, na které se lidi těší a chybějí jim. Samozřejmě, že za všech okolností naplníme vládní nařízení pro konání hromadných sportovních akcí v souvislosti s pandemií Covid-19,„ prohlašuje koncem května Martin Dvořák, šéf týmu organizátorů ze Sportgroup.eu.

Kromě běžecky společenského zážitku pro všechny kategorie poslouží týmové závody opět i jako skvělý trénink rychlosti pro vytrvalostní silniční nebo trailové běžce, každého účastníka zde čeká obvykle pět až šest mílových úseků s intervaly.

Úvodní závod v parku u pražské Portheimky se chystá druhou prázdninovou sobotu. Loni zde vytvořila parádní traťový rekord (54:14!) formace Kalokagathia olympijského vítěze v pětiboji Davida Svobody s jeho dvojčetem Tomášem a českými atletickými reprezentanty Janem Frišem a Janem Sýkorou.

Začátkem srpna se pak chystala unikátní premiéra extrémní tratě na kopřivnickém polygonu, sloužícímu testování dakarských tater. Rychlé zdolávání terénních překážek pro silná auta si tady můžete doplnit i sledováním Rally Fulnek, která se vrací do programu elitních tuzemských motoakcí. Na poslední chvíli vša situace na severu Moravy akci zrušila, takže se (snad) přesouvá o rok později.

Kopřivnice

Drží se ale stálé termíny týmových půlmaratonů na Lipně i v pankráckém parku na Praze 4, kde bývaly součástí větších sportovních festivalů Lipno Sport Fest, resp. Kavky 4 sport. Jejich letošní podoba by se příliš měnit neměla, běhat se bude bezpochyby určitě.

„To nejhorší máme za sebou, chceme se co nejrychleji vrátit do starých kolejí,“ vítá potvrzení nových termínů Vít Šerý z marketingu firmy Vavrys, zastupující na českém trhu titulární značku špičkového švédského sportovního oblečení Craft. „Individuálně jsme zůstali v pohybu a teď budeme moci nejen zúročit přípravu a porovnat síly, ale taky se potkat. Moc se nám líbí ideje týmového běhu, ale i samotného týmu Kalokagathia, kterou nese náš ambasador David Svoboda, rovnoměrného rozvoje fyzické i duchovní síly člověka. Jedině s nimi překonáme každou krizi,“ dodává.

Přihlášky a další podrobnosti hledejte na www.teamrunning.cz nebo www.sportt.cz

Reportáž z loňského finálového závodu najdete zde.

Craft Team Running týmový půlmaraton 2020

11. 7. sobota Craft Praha 5, park Portheimka

22. 8. sobota Craft Lipno, marína

19. 9. sobota Craft Praha 4, park Pankrác

Praha 5
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *