Klikněte pro hledání

Kola

Bikeři na start! Na Šumavu. Na Zadov. Už o víkendu

Sdílet

Už takřka nesnesitelná hladovka bez závodění končí i bikerům. První cross-country sezony se pojede o víkendu na šumavském Zadově. A startovní listina letošní premiéry Šumavského poháru se rovná skoro českému šampionátu. Vyrazit ale mohou i hobíci.

Náročný čtyřkilometrový okruh s převýšením 170 metrů (žákovský měří 300 metrů) hostí pravidelně také český pohár.  Ten ve čtyřdílné podobě startuje až 4. července v Městě Touškov a tady se letos pojede 8.-9. srpna.

Tuto neděli by měli jet na Zadově z lyžařského stadionu muži šestkrát, ženy čtyřikrát a hobíci třikrát. „Uvidíme ještě podle podmínek, přesné počty kol určíme po sobotě,“ říká za organizátory z týmu Rouvy Specialized jejich šéf Jiří Lutovský.

Na startovní listině už jsou Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Martin Stošek nebo Jitka Čábelická (na titulním i zavíracím snímku), Jana Czeczinkarová, Karla Štěpánová, Tereza Sásková, Jana Pichlíková či Lucie Veselá. Čekají na ně i prize-money (3500 Kč pro vítěze). „Hlad po závodech je tak velký, že svoji účast na nedělních závodech ohlásila i slovenská reprezentace horských kol, která bude vážit tak dalekou cestu a případné nepříjemnosti týkající se omezení cestování,“ doplňuje Lutovský.

“Už se opravdu těším moc, ta pauza byla dlouhá,” chystá se česká jednička Jitka Čábelická (Gapp system/Kolofix MTB team), která letos jela se závodním číslem jen jednou koncem února na Kypru (4. na Sunshine Epic). “Trénovala jsem ale dost. Nevěděli jsme, jak dlouho budeme bez závodů, tak jsme se snažili udržovat v relativně vysokém módu. Ale jak jsem na tom, se uvidí až teď. Máme tři měsíce času do světového poháru na to, abychom to doladili.” A náročná trať na Zadov hned na úvod? “Loni tam zase přidali další zajímavé sekce. Ale nakonec je to jedno, on může být těžký i rovinatý okruh se spoustou zatáček. Hlavně, že už pojedeme.”

Závod se pořádá díky grantu Jihočeského kraje jako jeho mistrovství a zároveň otvírá tradiční už patnáctiletý Šumavský pohár. Ten letos vinou opatřeních okolo koronaviru sice přišel o úvodní podnik v Nové Peci a německé zastávky v Bad Griesbachu a Haibachu, ale nabídne ještě závody v Prachaticích (6.-7. 6.), v Horní Plané (21. 6.) a Vimperku (20. 9.).

Vzhledem k aktuální situaci pořadatelé museli rozdělit závodní program všech kategorií do tří bloků (náborové závody dětí, krajský přebor žactva a kadetů a junioři s dospělými) ve dvou dnech. „Tím, že to rozmělníme a lidi s tím budou předem počítat, to bude pro nás všechny paradoxně jednodušší. I když s nějakými omezeními musíme počítat,“ vysvětluje Lutovský. Svůj stánek bude mít v prostoru startu a cíle i hlavní partner týmu firma Rouvy, která nabídne další možnost vyzkoušet virtuální cyklistiku. Přihlásit se je třeba pouze po internetu na jcp-mtb.sportsoft.cz.

Další podrobnosti najdete na http://www.jcp-mtb.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *