Klikněte pro hledání

Běhy Kola

V Račicích se těší na tradiční triatlony, sprint ICT a intervalový 1/2ironman. I s Vabrouškem

Sdílet

Už vám životně scházela dávka závodního adrenalinu? Z koronavirové prázdnoty už pár týdnů vykukují první nadějné obrysy. Triatlonisti se dočkají třetí červnový víkend. A dokonce hned dvojboje v Račicích!

V sobotu 20. června 2020 se tu ve znamení tří magických dvacítek odehraje už 15. ročník ICT triatlonu na sprint tratích (0,75 km plavání -20 km kolo – 5 km běh). Hned v neděli 21. pak ve stejných kulisách proběhne 4. intervalový 1/2ironman (1,9 – 90 – 21).

„Ano, budou to u nás první závody po dlouhé pauze,“ potvrdil Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje v Račicích. „Samozřejmě vyjdeme vstříc aktuálním nařízením vlády,“ dodává Martin Dvořák, šéf osvědčeného pořadatelského týmu agentury SportGroup.eu.

ICT triatlon má dlouholetou tradici pohodového podniku pro celou rodinu, původem pro zaměstnance IT firem. Závodí tu děti, tátové, mámy i veteráni, v minulosti se ukázala celá řada reprezentantů.

Nejmenší se vydají na start postupně od 12.30, dospělí ve 14 hodin. Plave se 750 metrů s hromadným startem bez neoprenu, na kole se jede okolo vodáckého kanálu (jeden okruh přesně 5 km s nulovým převýšením) a běží se do přilehlého lesíka (okruh 2,5 km) – stejně jako pak o den později. Vyhlašuje se i soutěž firemních družstev (2 muži a 1 žena) podle pořadí jednotlivců.

Unikátní intervalový 1/2ironman se zrodil teprve před třemi lety v hlavách dvou bývalých úspěšných šéfů české triatlonové reprezentace Martina Dvořáka (olympijský bronz Jana Řehuly 2000) a Jiřího Jelínka (titul mistra Evropy Filipa Ospalého 2001). Letos ho ozdobí znovu účastí i legendární Petr Vabroušek.

Plavání startuje od 9 hodin po jednom v kanále. Na kole se účastníci vydají do 18 okruhů a běží pak osm 2,63 km koleček v lesíku nad (a za) tribunami. Oceněny budou čytři kategorie mužů a žen do a nad 40 let.

„Jedná se v podstatě o časovku jednotlivců. Máme na co navazovat, jezdilo se takhle ve Zlivi nebo v Ostré. Navíc podmínky uzavřeného areálu dovolují lepší pořadatelské zajištění, bezpečnost, občerstvovací stanice, proto i rozumnější ceny startovného,“ říká Jiří Jelínek, kdysi osobní kouč Renaty Berkové nebo Michala Daňka.

„Rozhodně je to závod spravedlivý, bezpečný a přesný. Při plavecké části nehrozí tlačenice nejen na startu, čekání na startovní povel, plave si každý za svoje, odpadá „hákování”. Cyklistika je bezpečná, zákaz jízdy v tzv. háku bude pod kontrolou nejen rozhodčích, ale i kamer a veřejnosti na tribuně. Všichni závodníci jsou v podstatě pod stálou kontrolou s okamžitou dostupností zdravotní pomoci. A v Česku není lepšího místa než Račice pro takový závod,“ dodává.

Zájem se očekává mohutný. Vzhledem k tomu, že triatlony na domácí scéně zatím nebyly, Evropská federace ETU odložila i mistrovství Evropy na olympijských tratích v estonském Tartu začátkem července a letní Pražský střední triatlon jeho pořadatelé zrušili už dříve před vypuknutím pandemie.

Proto a vzhledem k omezeným startovním kapacitám (Intervalový 1/2ironman má 150 míst) si zajistěte závodní číslo včas – na www.sportt.cz jsou uzávěrky už 8. června. Aktuální možnosti ubytování přímo v areálu Labe arény zjistíte na telefonním čísle 775557888.

Foto: Ladislav Adámek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *