Klikněte pro hledání

Kola

Když čaroděj MacAskill zabloudí do tělocvičny

Sdílet

Když se vám někdy nechce ven, anebo snad dokonce opravdu nemůžete… a zbydou vám ke hře jen bradla, kladina, činky nebo třeba běžecký pás. Jeden z nejlepších bikerů na planetě Danny MacAskill se tentokrát vydal to tradiční školní tělocvičny v Glasgowě. Ve svém novém videu „Gymnasium“ opět ukazuje kousky, nad kterými běžným smrtelníkům zůstává rozum stát.

Balancovat na kole na bradlech? Salto přes švédskou bednu? Kotrmelec přes gymnastický rehabilitační míč? Pro Dannyho MacAskilla žádný problém. S novým rokem se rozhodl motivovat širokou veřejnost ke cvičení tím, že se svým bikem vyrazil do tělocvičny. „Musím přiznat, že tělocvična rozhodně není moje oblíbené prostředí. Klobouk dolu před těmi, kteří chodí cvičit každý den, aby zůstali ve formě,“ vysvětlil 34letý ryšavý rodák ze skotského ostrova Skye.

V úvodu videa, jenž je celé podbarvené chytlavým oldschoolovým hitem I’m on my way od kapely Proclaimers, se tváří poněkud pohoršeně, když nahlíží do místností, kde ostatní cvičí nebo jezdí na rotopedu. Poselství jeho nového počinu je přesto jednoznačné – když v zimě nemůžete ven, cvičte v zimě uvnitř tak, abyste se bavili.

„Já se raději udržuji fit tak, že naskočím na kolo a vyrazím ven. Chtěli jsme, aby toto video všem připomnělo, že existuje celá řada zábavných způsobů, jak dosáhnout svých fitness cílů. Není nutné jen dřít v posilovně. Pro mě to pravděpodobně bude vždy na mém kole,“ vysvětlil hlavní protagonista. Danny MacAskill se díky projektům The Ridge, Imaginate Cacadia nebo Wee DayOut stal globální hvězdou a sportovní celebritou. Jeho videa mají stovky milionu shlédnutí.

Foto: Fred Murray/Red Bull Content Pool

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *