Klikněte pro hledání

Cesty

Salewa mění repertoár, šije roušky a ochranné obleky

Sdílet

Nálehavě potřebné ochranné roušky a obleky pomáhá díky svým čínským kontaktům sehnat také Heiner Oberrauch, majitel firmy Oberalp z jihotyrolského Bolzana, která má ve svém portfoliu mj. značky Salewa, Dynafit, Evolv a Pomoca.

Nejprve se společnosti, šijící odolné sportovní a horské oblečení, přeorientují na často a snadno pratelné masky a obleky. „Prvních 25 000 masek a 400 obleků jsme naložili už v polovině minulého týdne, další zhruba stejný počet na jeho konci,“ říká Heiner Oberrauch. Všechny zamíří do zdravotnických zařízení v Jižním Tyrolsku, nejsevernější části Itálie.

Licenční partner Salewy z města Xiamen přislíbil vyrobit 20 milionů roušek a 600 000 zdravotnických obleků, čtvrt milionu FFP2 a FFP3 respirátorů.

Materiál už byl díky spolupráci s Austrian Airlines přepraven do Vídně dvěma Boeingy 777, běžně využívanými pro komerční lety s pasažéry, spolu s rakouskými občany, vracejícími se z Číny. A mezi nimi “seděla” spousta papírových krabic, který dále zamířil do zdravotnických zařízení v Jižním Tyrolsku i do sídla italské Civilní obrany v Římě. Podobně bude transport materiálu pokračovat i v následujících dnech, dokud bude potřeba. Oberalp Group zajišťuje také kompletní logistický servis včetně povolení k vývozu z Číny,

„Z našich srdcí spadne velký kámen, neboť doteď musíme vydávat ochranný materiál ve velmi omezeném počtu, protože další roušky, respirátory a obleky míří do domovů seniorů a k praktickým lékařům. Ale teď máme naději, že nedostatek překonáme,“ těší se Florian Zerzer, generální ředitel jihotyrolské Záchranné služby.

„Není to samozřejmé, že se podnikatelé takto zapojí do pomoci bez byrokratických procedur, proto velké díky,“ ocenil aktivitu Thomas Widmann, zdejší zdravotní rada.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *