Klikněte pro hledání

Běhy

RunCzech vypsal na září přísný dvoudenní dvojboj 10+21, odsouvá se květnový maraton

Sdílet

Jak nemilosrdná vlna tsunami devastuje koronavirus Covid-19 termínové listiny sportovních akcí. Na jejich spáleništi však vzápětí rostou nové výzvy. Pořadatelé z RunCzech přesunuli jarní Pražský půlmaraton z původního 28. března na neděli 6. září ráno. Ano, a v sobotu 5. září večer se běží v ulicích Starého Města tradiční Grand Prix na 10 km!

Mnoho běžců, přihlášených na oba závody, s největší pravděpodobností bude muset podstoupit Sophiinu volbu. Kdo si troufne na náročný dvojboj, bude muset patrně rezignovat na sen o nejlepších časech. A kdo zná jen trochu práci pořadatelského týmu Carla Capalba, ví jistě, že pro řadu jeho členů to bude sebevražedná mise.

„Budeme muset přesunout i maraton na podzim. Tři velké akce v Praze na podzim je dost nabitý program pro město… Snažili jsme se najít řešení, aby to nebylo moc zatěžující. Navíc máme na podzim další závody – půlmaraton Ústí nad Labem a terénní Liberec, a potom ještě Sorrento v Itálii,“ vysvětluje Diana Rybačenko, blízká spolupracovnice Carla Capalba z RunCzech po intenzívních jednáních se všemi stranami, podílejícími se na organizaci.

Jak tedy vypadá situace s přesunem půlmaratonu? Běžci, kteří jsou na závod registrovaní, se nemusí nikam hlásit či svou účast v novém termínu potvrzovat – všem se startovní číslo převede automaticky na nové datum 6. září 2020 i se všemi doplňkovými službami jako je tričko či rytí na medaile. Pokud by vám nový termín nevyhovoval, můžete do konce července využít zdarma tzv. přeregistraci na jinou osobu nebo si nechat převést startovné na 1/2Maraton Praha 2021 (plánovaný 27. března 2021). Organizátoři budou informovat registrované běžce o dalším postupu v následujících týdnech e-mailem.

Zároveň bylo třeba rozhodnout o osudu nejbližšího závodu RunCzech -Maratonu Praha včetně veletrhu Marathon Expo. Konat se měl 3. května, očekáváno bylo přes 10 000 účastníků s téměř 50% účastí zahraničních běžců. I tento závod jsou organizátoři nuceni vzhledem k aktuální situaci přesunout na pozdější datum v tomto roce, které se běžci a fanoušci dozvědí v následujících týdnech, jakmile bude odsouhlaseno se všemi autoritami.

„Víme, jak je situace náročná pro běžce, kteří tvrdě trénovali. Nejdůležitější je teď ale zdraví všech účastníků, dobrovolníků, fanoušků, partnerů a dodavatelů. Podzimní závody připravíme tak, jak nejlépe umíme a budeme se na vás opravdu moc těšit. Jen společnými silami to rychle přečkáme,” uvedl Václav Skřivánek, ředitel závodů RunCzech.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *