Klikněte pro hledání

Kola

Namísto Cape Epiku rozváží biker Hynek polévku záchranářům. Pojeďte s ním

Sdílet

V současné situaci pomáhá každý, kdo může. V rámci akce „Jedeme k těm, kteří jedou dál“ vyzývá Bageterie Boulevard spolu s Kristianem Hynkem, cyklistickým vicemistrem světa a mistrem Evropy v MTB maratonu, ostatní cyklisty, aby neházeli kolo do sklepa, ale posílili pohybem svůj organismus a zároveň využili svou energii k pomoci ostatním. Mohou se zapojit do tréninkového plánu B pro těžké dny a začít rozvážet teplé polévky zdarma těm, kteří nemají čas a mnohdy ani sílu si pro ně dojít – pracovníkům odběrových míst, kteří pomáhají v boji s koronavirem. 

Pro řadu profesionálních sportovců sezóna skončila, stejně jako pro Kristiana Hynka, vicemistra světa a mistra Evropy v maratonu horských kol. Ještě před dvěma týdny se připravoval v Jižní Africe na svůj poslední vrcholný start v prestižním cyklistickém závodě Cape Epic, který je někdy nazýván jako Tour de France horských kol. Ten byl ovšem těsně před startem zrušen a celý tým se vrátil narychlo domů. 

Nechtělo se mu ale jen sedět doma a čekat, až se uklidní situace a on se bude moci připravovat na závody. Proto se rozhodl spolu se svým partnerem Bageterií Boulevard zorganizovat výzvu, která má lidem dopřát pohyb a zároveň pomoci těm, kteří sami pomáhají dalším. „V prevenci proti jakýmkoli nemocem hraje významnou roli zdravý a silný organismus, proto je i během karantény důležitý pohyb. Chtěl bych tak vyzvat všechny cyklisty, kteří se stále vydávají na cesty, aby se zapojili do naší výzvy a během tréninku udělali i dobrou věc. Každý, kdo má chuť, se může v rámci svého tréninku dovézt na kole teplé polévky pracovníkům odběrových míst. Jedná se o odborníky, kterým nemůžeme pomoci s jejich prací, ale můžeme jim ji co nejvíce usnadnit, když přes jejich nasazení nemají mnohdy čas ani sílu udělat tak obyčejnou věc, jako si zajít pro oběd,“ říká český biker Kristian Hynek.

Spolu s dalšími dobrovolníky rozváží polévky do Ústřední vojenské nemocnice a Thomayerovy nemocnice v Praze. Každý den budou podle zájmu dobrovolníků přibývat další obsloužená odběrová místa všude po republice.

Podobně pomáhají i další sportovci, třeba i bývalý hokejista Tomáš Kaberle, který doma v Torontu rozváží jídlo z rodinné restaurace.

Do akce „Jedeme k těm, kteří jedou dál“ se může zapojit každý, kdo má čas a chuť pomáhat. Stačí napsat na email planb@bb.cz, kde si dobrovolník dohodne pobočku Bageterie Boulevard, na které polévky vyzvedne, a také odběrové místo, kam je zaveze. Polévky dostane přichystané ve speciálním termo batohu, díky kterému dorazí ke zdravotníkům teplé.

Foto: Martin Thoř

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *