Klikněte pro hledání

Běhy

Běžecké závody včetně Pražského půlmaratonu se ruší a přesouvají, nebude ani veletrh For bikes

Sdílet

Bezpečnostní rada státu dnes, ve středu 11. března, rozhodla o zrušení všech sportovních a společenských akcí nad sto účastníků do odvolání, prozatím nejméně na dva týdny. Nebude se tedy konat anebo se odkládá řada akcí, o nichž jsme v poslední době psali. Jak reagují pořadatelé?

Tak například padá sobotní silniční desítka v Pečkách, jeden z monumentů tuzemské jarní běžecké sezony. Ještě včera jsme probírali s pořadateli aktuální novinky, ženy ve středočeském městečku se už chystali k troubám a pecím, aby napekli závodníkům oblíbené buchty a koláče. „Závod musíme proteď zrušit, je nám to líto. Proteď je to příliš čerstvé, uvažujeme o náhardním termínu na podzim, a budeme ještě řešit případné vracení startovného,“ vzkázal Jiří Katrnoška, jeho ředitel.

To zahajovací závod běžeckého Mizuno Trail Running Cupu, který se měl běžet 21. března v Praze na Petříně, hned vyhlásil nové datum, neděli 24. května. Vrací se tak přibližně k původnímu termínu, zůstane prvním podnikem seriálu a samozřejmě nemění se desetikilometrová porce v petřínském kopci. „Není to pro nikoho příjemná situace, ale plně chápeme naléhavost tohoto rozhodnutí. Moc nás tato situace mrzí, ale je pravda, že ochrana zdraví je v tomto případě na prvním místě. Věříme, že nám zachováte svoji přízeň,“ řekl Martin Dvořák, ředitel závodů.

O den později stejný pořadatelský tým musel v reakci na další kroky vlády a vyhlášení nouzového stavu zrušit také termín úvodní ho podniku týmových půlmaratonů Craft Team Challenge 5. 4. v Kopřivnici. “Posuneme závod na nový termín, který oznámíme co nejdříve,” doplnil Dvořák.

Ruší se také sobotní třetí díl Běhej s námi, oblíbeného seriálu na západním okraji Prahy, který se měl konat v Suchdole. „Závod bude zorganizován v náhradním termínu, který budeme všem zájemcům včas komunikovat. Zaplacené startovné se nevrací, ale zůstává v platnosti až do vyhlášení nového termínu, poté bude mít závodník na výběr zaplacené startovné buď použít na nový termín nebo si ho nechat vrátit,“ vzkazují pořadatelé. Finále v Úněticích zatím zůstává v plánu na 19. dubna.

Pražský půlmaraton 2020 nebude v původním termínu, rozhodlo se právě teď ve středu, nejen kvůli ohromné kapacitě běžců, ale především množství zahraničních účastníků. Hodně jich jezdí tradičně z Itálie, domoviny šéfa pořadatelského týmu Carla Capalba. Organizátoři slíbili oznámit náhradní termín v nejbližší době.

Na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu reagovali i pořadatelé veletrhu For Caravan a For Bikes nebo festivalu Kolem světa, které se měly konat o nadcházejících dvou víkendech na výstavišti PVA v Praze-Letňanech. „Řešíme možnosti pro náhradní termíny. O aktuálích vývoji budeme informovat a těšíme se, že se brzy potkáme, jakmile pominou zdravotně-bezpečnostní rizika a pořádání bude znovu umožněno,“ uvedl Tomáš Kotrč, generální ředitel MBA.

Foto: Martin Wawryczek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *