Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Zdraví má prioritu. V Jižním Tyrolsku končí předčasně zimní sezonu. Celá Itálie padla do karantény

Sdílet

„Zdraví našich hostů, zaměstnanců i obyvatel má prioritu,“ vzkazují významné autority, zabývající se turistickým ruchem v Jižním Tyrolsku. Proto se rozhodli od středy 11. března předčasně ukončit zimní sezonu, prozatím do 3. dubna, kdy by mohlo dojít k zahájení jarního provozu. Oznámili to v pondělí odpoledne na tiskové konferenci v Bolzanu. Jen pár hodin na to italský premiér Conte a jeho vláda rozhodli o uvalení karantény na celou Itálii, jihotyrolské lanovky se tedy nerozjely už dnes v úterý, jsou zakázány veškeré nejen sportovní hromadné akce. „Čekáme na další vývoj,“ krčí rameny naši místní spolupracovníci.

„Jako hostitelé i ambasadoři Jižního Tyrolska máme přímou odpovědnost vůči našim návštěvníkům, pracovníkům i lidem, kteří tady žijí. Veřejné zdraví je vrcholnou prioritou,“ prohlásil včera Manfred Pinzger, prezident Asociace hotelů a restaurací Jižního Tyrolska (HGV). „Tyto kroky následují aktuální vládní opatření. V době krize každý z nás musí udělat, co může, abychom virus zastavili. Doporučujeme všem našim ubytovacím zařízením i pořadatelům zrušených akcí najít co nejdříve možné náhradní termíny a nabídnout je našim hostům,“ dodal.

„Jihotyrolské lyžařské resorty patří k nejoblíbenějším v Alpách. Jsme si proto vědomi, že můžeme a musíme významně přispět k boji proti šíření koronaviru,“ řekl Helmut Sartori, prezident Asociace provozovatelů lanovek v Jižním Tyrolsku.

Ve stejný termín ukončí provoz všechny ski areály, spadající do Dolomiti Superski (Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena/Alpe di Siusi, Val di Fassa/Carezza, Arabba/Marmolada, 3 Zinnen Dolomites, Vla di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Rolle Pass, Gitschberg Jochtal/Brixen, Alpe Lusia/San Pellegrino a Civetta).

„Velice se omlouváme, ale věříme, že díky tomuto mimořádnému opatření přispějeme k zastavení koronaviru. Děkujeme všem lyžařům za návštěvu našich areálů v této zimě a doufáme, že je zase brzy přivítáme u nás v Dolomitech,“ komentoval rozhodnutí Diego Clara, tiskový mluvčí Dolomiti Superski.

Rozhodnutí je přímým důsledkem vývoje situace posledních dvou dní v Evropě. Zástupci významných institucí a firem regionu se tak dohodli na nedělní schůzce. Den předtím byla Lombardie a 14 oblastí označeny italskou vládou za „rudou zónu“. Jižní Tyrolsko mezi ně nepatří, přesto zaznamenalo nárůst počtu pozitivně testovaných jedinců i podezřelých případů.

.

„Pro většinu našich členů to nebylo snadné rozhodnutí. Na mnoho z nás z malého rodinného podnikání má krize tvrdý dopad a přesto ukončujeme sezonu. Od začátku problémů sledujeme bedlivě situaci a děláme všechno pro to, abychom ochránili naše hosty a neztratili jejich víru v náš kraj,“ prohlásil ještě Leo Tiefenthaler, ředitel Asociace farmářů Jižního Tyrolska.

„Nejdůležitější věcí je nyní podchytit virus a ochránit naše hosty i občany. Proto jsou tyto kroky nezbytné. Opatření velkých společností z turistického ruchu vyjadřují velkou odpovědnost,“ podpořil rozhodnutí Arno Kompatscher, guvernér provincie Jižního Tyrolska, která již připravuje balíček pro podporu ekonomiky a turistického ruchu, ale i další strategii pomoci zahrnující neturistická odvětví.

„Chceme, aby si naši hosté užili svůj pobyt a cítili se tu bezpečně. A doufáme, že jim nabídneme znovu všechny krásy našeho regionu co nejdříve,“ rozloučila se Esther Mutschlechner-Seeberová, prezidentka Asociace provozovatelů B&B a apartmánů v Jižním Tyrolsku.

Tak se těšte na (snad už) klidné jaro.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *