Klikněte pro hledání

Kola

Co chystá veletrh For bikes? Posouvá se o týden dříve do března

Sdílet

Zima ještě nezačala, ale už se blíží jaro a v pražských Letňanech sejdou milovníci cyklistiky na veletrhu For bikes. Jedenáctý ročník, který se koná ve dnech 20. až 22. března v PVA Expo Praha, bude událostí, na níž se představí novinky a trendy ze světa kol a veškerý cyklistický sortiment od českých i zahraničních značek. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, slavné tváře nejen z oblasti cyklistiky, soutěže nebo aktivity pro rodiny s dětmi.

Jediný veletrh, který nabízí kompletní portfolio cyklistických značek na tuzemském trhu, naplní na letňanském výstavišti plochu o velikosti 15 000 m2 v pěti halách areálu. K vidění budou expozice stovek vystavovatelů z ČR i zahraničí, kteří návštěvníkům představí tisícovky kol a cyklistických doplňků. Svátek milovníků tohoto sportu zahájí ve čtvrtek 20. března spolu s významnými osobnostmi oboru i mimo něj ambasador veletrhu paralympionik Jiří Ježek.

Fenomén Jágr přišel loni podpořir značku elektrokol Crussis.

Návštěvníci se mohou seznámit s horkými novinkami slavných značek, například nováček akce Winora, která jako oficiální distributor v ČR přiveze do Letňan Haibike, a mnoho dalších silných brandů: Cannondale, Trek, Bianchi, Isaac, Colnago, Kross, Haibike, Giant, Cube, Scott a tuzemské Apache, Amulet, Crussis, Kellys, Rock Machine, Superior a další. Haly 2 a 3 budou zasvěceny fajnšmekrům a budou prezentovat novinky, zajímavosti či unikátní technologie.

Pro návštěvníky toužící po výhodných nákupech cyklistického sortimentu a starších modelů renomovaných značek – to vše za výhodné veletržní ceny – bude připravena Hala 1. K dispozici budou pro zájemce také testovací dráhy mnoha druhů vozítek včetně koloběžek, elektrokol a dalších vychytávek.

Veletrh For bikes není jen místem milovníků nákupů, ale i dějištěm prestižních závodů různých odvětví cyklistiky. I jeho 11. ročník se ponese ve znamení soupeření v závodech na silnici, horských kolech nebo trialu. Kritérium se premiérově představí pod vlajkou Giant ligy, chybět nebude ani závod skládacích kol Brompton nebo charitativní závod Cesta za snem. Již pošesté se bude bojovat o prvenství na horských kolech při MTB Race For bikes, který je určen pro širokou veřejnost. Na své si přijdou i fanoušci Trialshow, MTB dual slalomu, nebo BMX exhibice VSA Xtreme Action Fun Zone.

Všichni, kteří mají slabost pro koloběžky, se mohou setkat s osobností tohoto sportu Václavem Liškou na jeho workshopu nebo autogramiádě, která se bude konat druhý den veletrhu.

V rámci doprovodného programu veletrhu se v pátek 20. března od 11.30 ve Vstupní hale I (sál 1) uskuteční také odborná konference „Změní jízdní kola naše města?“, na níž vystoupí zástupci českých měst a firem, kteří společně představí fungující projekty nasazení elektrokol a cargokol v městské logistice a dopravě. Chybět tu nebude ani dopravní hřiště, dětská stezka nebo výuka techniky jízdy na kole.

Na For bikes se navíc může také vyhrávat. Připraveno bude hned několik soutěží s hodnotnými cenami. Odnést si z bude možné kromě kola třeba i luxusní zájezd do Rakouska pro dvě osoby v hodnotě 40 000 korun. Garantem této soutěže je hlavní partner letošního ročníku veletrhu – turistický region Rakousko.

Více informací o veletrhu najdete na www.forbikes.cz a na Facebooku FOR BIKES.

Text: Tisková zpráva pořadatele

Foto: Václav Novák

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *